У справі авіакатастрофи МН17 висунуть підозри першим чотирьом причетним

Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль зазначила, що йдеться про керівництво російської армії

У справі авіакатастрофи МН17 висунуть підозри першим чотирьом причетним
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль повідомила, що першим чотирьом підозрюваним в катастрофі Boeing 777 Малазійських авіаліній в небі над Донбасом у 2014 році,  будуть висунуті підозри після того, як їх імена   оприлюднить спільна слідча група (ССД).

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це вона заявила  в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

За словами Зеркаль, після оголошення імен і пред’явлення підозр підозрюваним в авіакатастрофі МН17, має запрацювати сам кримінальний суд Схипхола (Нідерланди), який буде розглядати цю справу.

“Поки суд не встановить провину цих осіб, не можна сказати, що вони є винними. Природно, потім кількість людей, які причетні до цього, буде набагато більшою, ніж ці чотири людини”, – зазначила чиновник.

Зеркаль також наголосила, що йдеться про керівництво російської армії, оскільки здійснити передачу такого озброєння, як зенітно-ракетний комплекс Бук, з якого був збитий літак, “без дозволу керівництва не можна”.

“Вже є вся інформація про те, як заїжджав Бук, але немає інформації про те, хто стріляв, хто несе відповідальність”, – зауважила заступник міністра.

Зеркаль також повідомила, що очікується презентація міжнародної групи дослідників Bellingkat, які збирають і аналізують інформацію з відкритих джерел.

“Буде ще цікава презентація Bellingcat. Вони завжди йдуть далі, ніж офіційна група розслідування”, – додала Зеркаль.

За словами Зеркаль,  представники Нідерландів та Австралії вже провели з росіянами один раунд консультацій, і тепер вони рухаються до другого раунду консультацій, щоб залучити Росію до відповідальності як державу.

Нагадаємо, спільна слідча група, яка розслідує катастрофу малайзійського “Боїнгу” рейсу MH17 на території України в 2014 році,   в середу, 19 червня, проведе прес-конференцію, на якій міжнародні слідчі розкажуть про “прогрес, досягнутий у кримінальному розслідуванні катастрофи рейсу MH17” і оголосять імена осіб, відповідальних за збиття лайнера.

Нагадаємо також, міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat оприлюднила нове фото, яке підтверджує, що «Бук», який збив влітку 2014 Boeing 777 в небі над Україною, був приписаний до російської зенітно-ракетній бригаді.

Джерело: Народна Правда