Конфлікт між Епіфанієм та Філаретом: ПЦУ звернулася до військових із заявою

В планах Філарета заявити, що Томос недійсний, що дасть йому можливість спробувати зберегти Київський патріархат

Конфлікт між Епіфанієм та Філаретом: ПЦУ звернулася до військових із заявою
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Військовим священикам заборонили брати участь у Соборі, який скликав Почесний патріарх Філарет.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у заяві, яку оприлюднила прес-служба Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України.

У заяві, зокрема, йдеться про те, що за рішенням Священного Синоду Православної Церкви України 15 лютого 2019 підтримали пастирську діяльність військових священиків у складі Синодального управління військового духовенства.

“Всі капелани, які несуть місіонерську діяльність серед військовослужбовців усіх силових структур України, є кліриками Об’єднаної Православної Церкви України і не можуть брати участі у цьому зібранні”, – заявили в ПЦУ.

Як відомо, в планах Філарета заявити, що Томос недійсний, що дасть йому можливість спробувати зберегти Київський патріархат. Напередодні почесний патріархат ПЦУ Філарет заявив, що колишній президент Петро Порошенко хотів, щоб Православну церкву України очолив один з архієреїв УПЦ МП — митрополит Вінницький Симеон. За «правильний» вибір священнослужителем нібито навіть платили.

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ, заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ Євстратій Зоря пояснив мотиви Почесного патріарха Філарета в світлі останніх заяв. За словами Зорі, заявляючи про скликання собору Київського патріархату Філарет вважає, що рятує ідентичність української церкви.

Джерело: Народна Правда