Дихаємо отрутою. Клімкін прокоментував спеку в Києві

Міністр пропонує скористатися постійними практиками західних міст

Дихаємо отрутою. Клімкін прокоментував спеку в Києві
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Міністр закордонних справ Павло Клімкін звертає увагу на проблему високого рівня забруднення повітря в Києві

Про це він написав 20 червня на своїй сторінці в Facebook, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

“Влітку прийнято голосити через спеку, планувати зустрічі, з урахуванням наявності кондиціонерів і радіти прохолоді ночі. Але ми забуваємо про інше, набагато важливіший бік високої температури повітря… Спека – це насамперед небезпека, яка виносить на поверхню недоліки великих міст”, – зазначає міністр.

Оскільки рівень забруднення повітря в Києві зараз просто зашкалює, міністр пропонує скористатися постійними практиками західних міст.

“Вплинути принаймні на автомобільний трафік, знизивши загазованість у спекотний період. Ми нині дихаємо концентрованим діоксидом азоту – реальною отрутою, яку викидають машини в повітря і вона повністю розкриває свій потенціал саме на спеці”, – пише міністр.

“Я, звичайно, не закликаю обмежувати рух за номерами машин (сьогодні виїжджають автомобілі з парними номерами, завтра – з непарними) – для нас це було б уже занадто. А ось мотивувати людей заповнювати всі місця в автомобілі (замість того, щоб кожен їхав на своїй машині), зробивши для них окремі смуги на проблемних ділянках великих автотрас або дозволивши використовувати вже існуючі виділені автобусні смуги – ідея на подумати. Так, до речі, ще й трохи з пробками поборемося”, – пропонує він.

За його словами, це “реально діючі практики Заходу: копіювати, можливо, і не варто, але повчитися точно можна”.

“Розумію, що незадоволених водіїв буде багато. Навіть більше, ніж під час марафонів і забігів. Але з ними, мабуть, і варто для початку порадитися. Адже те, чим ми дихаємо на щоденній основі, важливіше. Зараз ми просто вбиваємо себе, своїх дітей і своїх батьків. І це теж нескладно було б пояснити”, – резюмує міністр.

Раніше повідомлялося, що через аномальну спеку і відсутність вітру в столиці спостерігається небезпечний рівень забруднення повітря.

Нагадаємо, раніше синоптик Наталка Діденко порадувала українців прогнозом погоди на наступний тиждень — аномальна спека почне спадати.

Джерело: Народна Правда
загрузка...