Мільйони людей вийшли на протести в Гонконзі: усі подробиці, фото і відео

Жителі Гонконгу побоюються втратити свою автономію і права

Мільйони людей вийшли на протести в Гонконзі: усі подробиці, фото і відео
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Гонконзі люди продовжують виходити на масові протести проти внесення змін у закон про екстрадицію. На вулиці вийшли два мільйони чоловік або близько третини всіх жителів.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Кореспондент.

Якщо скандальний законопроект про екстрадицію змінять, жителів Гонконгу, підозрюваних у порушеннях, зможуть екстрадувати на материкову частину Китаю.

Влада призупинили прийняття законопроекту, але протестувальники вимагають повний і остаточний відкликання з парламенту і відставки глави адміністрації цього автономного району Керрі Лам.

Борці за демократію побоюються, що законопроект, за який виступає прокитайское уряд Керрі Лам, послабить громадянські права в Гонконгу, включаючи свободу слова і влада закону.

Під час дебатів голова Гонконгу стверджувала, що новий закон, який би закрив для Гонконгу можливість не видавати тих, що знаходяться на його території підозрюваних Китаю, Тайваню і Макао, необхідний, щоб не стати притулком для втікачів від органів юстиції Китаю.

Зовсім недавно влада Гонконгу не хотіла видавати своїх громадян материковому Китаю через непрозорість юридичної системи і широкого застосування смертної кари.

Протести розпочалися 9 червня. Мітингувальники вважають, що новий закон може бути використаний проти активістів, діяльність яких не влаштовує Пекін. Китайський уряд, у свою чергу, закликав жителів Гонконгу “не бути пішаком у торговельній війні США і Китаю”.

Тепер демонстранти вимагають повного скасування розгляду законопроекту і відставки Лем. Експерти кажуть, що сплеск невдоволення жителів Гонконгу пов’язаний з тим, що, на їх думку, Китай обмежує їхні права.

Нагадаємо, влада Гонконгу вирішили відкласти на невизначений термін розгляд закону про екстрадицію в Китай, що викликав масові акції протесту.

Джерело: Народна Правда