“Собор” Філарета за відновлення Київського патріархату: стало відомо, хто прийшов

Соратники патріарха ризикують стати розкольниками

”Собор” Філарета за відновлення Київського патріархату: стало відомо, хто прийшов
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У Києві  розпочалось зібрання частини  духовенства колишньої УПЦ Київського патріархату, яке його учасники називають “помісним собором”.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “BBC”, у Володимирському соборі з ініціативи владики Філарета розпочалось зібрання частини ієрархів, священників та мирян колишньої УПЦ Київського патріархату.

Головна мета “собору” – відродження Київського патріархату, незалежного від автокефальної Православної церкви України.

Православна церква України на чолі з митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм назвала цю подію “самовільними й позастатутними зборами невизначеної групи неуповноважених осіб”.

На “собор” Філарета прибули всього кілька єпископів з понад 40, які раніше належали до УПЦ КП. Небагаточисельний захід проходить  у Володимирському соборі, настоятель якого протоієрей Борис Табачек є давнім соратником Філарета.

“Собор” Філарета за відновлення Київського патріархату: стало відомо, хто прийшов
Фото: https://www.bbc.com

Також на “собор” запрошені настоятелі деяких монастирів: Свято-Феодосіївського архімандрит Макарій (Папіш), Свято-Миколаївського (у Богуславі) архімандрит Арсеній (Пожарний).

За попередніми даними, архімандрит Макарій відмовився йти на “собор”.

У Володимирський собор запросили також насельника Свято-Феодосіївського монастиря архімандрита Андрія (Маруцака), протоієреїв: Леонтыя Никитенко, Романа Загурського (США), Володимира Чайку (Німеччина) та диякона Василія Дідуха.

“Собор” Філарета за відновлення Київського патріархату: стало відомо, хто прийшов
Фото: https://www.bbc.com

Після проведення Філаретом “собору”, прибічники почесного патріарха в очах світового православ’я і Вселенського патріарха можуть стати розкольниками.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що прес-служба Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України опублікувала заборону військовим священикам брати участь у Соборі, який скликав Почесний патріарх Філарет.

 

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...