Спалахують в дорозі. Укрзалізниця просить кругленьку суму на ремонт своїх потягів

За 7,1 млрд грн компанія могла б придбати понад 15 нових 10-вагонних електричок

Спалахують в дорозі. Укрзалізниця просить кругленьку суму на ремонт своїх потягів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Укрзалізниця закликає народних депутатів внести зміни до держбюджету-2019 і виділити компанії 7,1 млрд грн на оновлення приміського рухомого складу.

Про це повідомляє прес-служба УЗ з посиланням на директора з розвитку бізнесу Андрія Рязанцева, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

За його словами, обладнання загоряється прямо на ходу через критичне зношення електричок.

Рязанцев заявив, що за 7,1 млрд грн компанія могла б придбати понад 15 нових 10-вагонних електричок.

«Джерелами фінансування, наприклад, частково можуть бути видатки з дорожнього фонду, оскільки частина його коштів цього року через пізній початок робіт та тендерних процедур не буде освоєна. У той же час Укрзалізниця щороку сплачує близько 3,5 млрд грн акцизу з пального, фактично фінансуючи автошляхи», — сказав він.

За словами Рязанцева, питання виділення коштів з держбюджету для пасажирського сектора Укрзалізниці вже розглядалося на засіданнях підкомітетів бюджетного комітету Верховної Ради, але рішення так і не було прийнято.

Наголошено, що зараз приміський залізничний парк є на піку зношеності: дизель-поїзди — на 97,2%, електропоїзди — на 87,5%. Найстаріший дизель-поїзд побудований в 1967 році, а електропоїзд — в 1960 році.

У компанії додали, що внутрішніх ресурсів компанії недостатньо для оновлення приміського парку в необхідних обсягах.

Як повідомлялося раніше, компанія «Укрзалізниця» в 2019 році планує в два етапи підвищити тарифи на пасажирські перевезення у внутрішньому сполученні, сумарно збільшивши їх на 25,4%.

Також повідомлялося, що ПриватБанк пережив масштабний збій в роботі, через що в українців могли виникати проблеми з роботою терміналів, банкоматів, а також сервісом Приват24.

Джерело: Народна Правда