Екс-президент України назвав винних у Чорнобильській катастрофі: неочікуваний поворот

Чорнобильська АЕС діяла 23 роки

Екс-президент України назвав винних у Чорнобильській катастрофі: неочікуваний поворот
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Рішення про будівництво майбутньої Чорнобильської атомної електростанції, масштабний вибух на якій стався 26 квітня 1986 року, ухвалив Київський обком Компартії України.

Про це в ефірі програми “Право на владу” на каналі “1+1” розповів експрезидент України Леонід Кравчук, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

“Я хочу сказати, щоб ви знали, як вирішувалося питання про будівництво [атомної] станції. Україна не була першою і найголовнішою територію, де мала була бути побудована атомна електростанція. І на тому, що вона мала бути побудована в Україні, наполягав і ухвалив рішення Київський обком партії [обласний комітет Комуністичної партії України]. І єдина людина, яка запротестувала проти будівництва [атомної] електростанції над Києвом на Дніпрі, був президент Академії наук [УРСР] Борис Євгенович Патон. Усі інші погодились”, – сказав Кравчук.

Нагадаємо, що в той час, як серіал “Чорнобиль” від американського телеканалу HBO набирає популярність, в мережі показали архівне відео з зоною відчуження в Білорусі.

Раніше повідомлялося, що в серіалі «Чорнобиль» від HBO, останній епізод якого вийшов 4 червня, помітили серйозний ляп.

Також один з ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році розкритикував серіал «Чорнобиль» від HBO.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...