З’явилося відео, як у Грузії учасники акції протесту увірвалися до парламенту

Проспект Руставелі повністю зайняв загін спеціального призначення, на місці не залишилося практично жодного учасника акції

З’явилося відео, як у Грузії учасники акції протесту увірвалися до парламенту
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Учасники акції протесту в Тбілісі увірвалися в будівлю парламенту Грузії. Поліція, оснащена кийками і щитами, намагається зупинити їх.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на грузинську телекомпанію “Пірвелі”.

За даними ТБ, бійці спецназу практично оточили з усіх боків кілька десятків мітингувальників і стали поливати їх водою з водометів, а також використовувати сльозогінний газ. Співробітники поліції почали арештовувати демонстрантів. Проспект Руставелі повністю зайняв загін спеціального призначення, на місці не залишилося практично жодного учасника акції.

За даними МОЗ Грузії, постраждали 52 людини, в тому числі 38 поліцейських. Раніше прем’єр Грузії приїхав в обложений мітингувальниками парламент.

Сьогодні, опозиція дала правлячій партії строк в 1 годину для відставки трьох високопоставлених чиновників – голови парламенту Іраклія Кобахідзе, глави МВС Георгія Гахарія і глави СГБ Вахтанга Гомелаури. Після закінчення терміну учасники акції увірвалися на територію парламенту.

Раніше голова парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе через події в Тбілісі перервав свій офіційний візит в Азербайджан і повернувся в Грузію. Відразу після повернення Кобахідзе планував оголосити про свою відставку.

Вимогу про відставку висунули політики і представники громадськості після того, як в кріслі спікера голови парламенту Грузії сьогодні вранці виявився російський депутат, представник Комуністичної партії Сергій Гаврилов, який приїхав до Тбілісі для участі у Міжпарламентській асамблеї православ’я.

Пізніше керівництво правлячої партії заявило, що “відбулася протокольна помилка» і перервало міжнародний парламентський форум, в якому беруть участь 100 делегатів з 25 країн.

Раніше повідомлялося, що в Гонконзі люди продовжують виходити на масові протести проти внесення змін у закон про екстрадицію. На вулиці вийшли два мільйони людей або близько третини всіх жителів. Якщо скандальний законопроект про екстрадицію змінять, жителів Гонконгу, підозрюваних у порушеннях, зможуть екстрадувати на материкову частину Китаю.

Нагадаємо, влада Гонконгу вирішили відкласти на невизначений термін розгляд закону про екстрадицію в Китай, що викликав масові акції протесту.

Джерело: Народна Правда