Чому люди не можуть колонізувати Місяць: які шанси, що це станеться

На думку голови NASA Джима Брайденстайна, загальна вартість повернення американців на супутник до 2024 року може становити 20-30 мільярдів доларів

Чому люди не можуть колонізувати Місяць: які шанси, що це станеться
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Незважаючи на часті запевнення з боку США в недалекому майбутньому повернути людство на Місяць, є ряд серйозних перешкод.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі Politico.

Автори статті підкреслюють, що одна з найголовніших перешкод – це гроші. NASA просить 1,6 мільярда доларів тільки на витрати в 2020 році. При цьому на думку голови космічного агентства Джима Брайденстайна, загальна вартість повернення американців на супутник до 2024 року може становити 20-30 мільярдів доларів.

Чи погодиться на це Конгрес, питання. Тим більше, зазначає видання, що демократи заради космічної гонки не налаштовані урізати фінансування інших наукових проектів NASA, тобто грошей може знадобитися ще більше. При цьому в США скоро вибори, нова адміністрація, вважають автори матеріалу, може взагалі закрити місію на Місяць.

Багато експертів в космічній сфері вважають, що не варто відвертатися від Місяця, адже навіть якщо люди дійсно будуть колонізувати Марс, Місяць стане випробувальним полігоном.

Однак, швидше за все, ми не застанемо появу перших позаземних колоній. У цьому переконана президент Коаліції глибокого  космічного дослідження Мері Лінн Діттмар. Вона підкреслює, що потрібно вирішити ще дуже багато проблем, зокрема як захистити людей від космічної радіації і місячного пилу.

Як повідомлялося раніше, в NASA визначилися з новим місцем висадки астронавтів на Місяць. Новий візит цілком можливо стане новим «гігантським стрибком для людства», адже астронавти освоять Південний полюс супутника Землі.

Глава компаній Amazon і Blue Origin Джефф Безос представив у Вашингтоні прототип космічного корабля для висадки на Місяць, що отримав назву Blue Moon.

Джерело: Народна Правда