Кожні 10 кілограмів: медики пояснили, чим загрожує зайва вага

Лікар радить людям старше 40 років кардинально змінити свій раціон

Кожні 10 кілограмів: медики пояснили, чим загрожує зайва вага
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Лікар-ендикринолог Надія Гулько розповіла, які загрози для здоров’я може приносити зайва вага.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це воні розповіла в інтерв’ю тернопільському виданню “20 хвилин”.

За словами лікаря, кожні зайві 10 кг – це додаткове навантаження на кістки і м’язи, що може проявитися артрозами,  артритами, виникненням цукрового діабету, гіпертонією, а для жінок – ще й ризиком не завагітніти.

“Люди часто не розуміють, що звички в харчуванні з часом потрібно змінювати, і те, що не позначалося на здоров’ї в молодості, після 40 років може створити безліч проблем”, – зазначає лікар.

За словами лікаря, після 40 років у людини знижується обмін речовин, і це є  фізіологічним процесом. Однак люди не поспішають змінювати свої звички. А разом з малорухливим способом життя це викликає появу зайвої ваги.

“Я б радила накласти табу на картоплю і хліб. Якщо є якісь хвороби, то вага людини не залежить від кількості їжі. Але їжу таким людям треба контролювати і думати, які продукти їсти, а які ні”, – зазначає Надія Гулько.

За словам лікаря, є дуже багато продуктів, які мають приховані жир, цукор, сіль, консерванти, покращувачі смаку, вони збуджують апетит і людина не може контролювати кількість цієї іжі.  Також  має значення яким способом приготована їжа: смажена їжа  – це додаткові калорії, це додає більше ваги, ніж запечені страви.

Нагадаємо, дієтологи назвали овоч, який допоможе ефективно схуднути влітку – це звичайні помідори. У них низька калорійність і високий вміст вітамінів і клітковини. Ці овочі позбавлять від почуття голоду і забезпечать ефективне схуднення без шкоди для здоров’я.

Джерело: Народна Правда