Скликаний Філаретом собор – ніким визнаний, – Епіфаній

За словами голови української помісної церкви, він зі своїми соратниками робили все, щоб почесному патріарху усього було замало

Скликаний Філаретом собор – ніким визнаний, – Епіфаній
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній неодноразово намагався переконати почесного патріарха Православної церкви України Філарета у помилковості його позиції.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це розповів сам голова ПЦУ в інтерв’ю журналу “Новий час“.

Loading...

Він також підкреслив, що повернення до старих часів вже неможливе.

“У відповідь шановний патріарх говорив, що за мною хтось стоїть. Але за мною стоїть тільки молода українська церква і народ. Філарет цього не чує”, – підкреслив Епіфаній.

За його словами позицію почесного патріарха не підтримують і в самій церкві.

“Підтримки практично немає. Я говорю це, спираючись на думку єпископату, духовенства і віруючого українського народу”, – розповів голова помісної церкви.

Він також додав, що скликаний Філаретом собор Київського патріархату, який юридично вже припинив своє існування – не легітимний і ніким не визнаний.

“Ті, хто зберуться, лише покарають себе тим, що відійдуть від єдиної православної помісної церкви, та залишаться поза нею”, – розповів він.

На думку архієрея, потенціальний вихід почесного патріарха Філарета із ПЦУ не принесе їй шкоди, але принесе печаль.

“Ми зробили все, щоб патріарх Філарет почувався в лоні нової церкви комфортно – і духовно, і матеріально, і фізично, але йому виявилося цього замало”, – підсумував Епіфаній.

Нагадаємо, раніше Філарет звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням “захистити” неіснуючу УПЦ КП.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...