Українців попередили про нову хвилю віялових відключень: названо причину

Держпідприємство "Укренерго" попереджає про ризик виникнення надзвичайної ситуації в енергосистемі через спеку

Українців попередили про нову хвилю віялових відключень: названо причину
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Через аномальну спеку в Україні можливі віялові відключення електроенергії. Про високі ризики винекнення надзвичайної ситуації попередили на держпідприємстві «Укренерго».

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні прес-служба компанії.

В “Укренерго” повідомили про загрозливу ситуацію, яка склалася в Україні щодо забезпечення балансу виробництва та споживання електроенергії, в зв’язку з чим в компанії вже звернулися до РНБО з відповідним листом.

«За останні два тижні в Україні зафіксовано рекордні показники температури повітря, при цьому пік споживання потужності склав 17 935 МВт. Не працюють сім блоків ТЕС сумарною потужністю 2857 МВт через відсутність вугілля. За 10 днів спеки запаси вугілля на складах ТЕС зменшилися майже на 10%», — йдеться в повідомленні.

Як наголосили у компанії, ситуацію ускладнює також переведення в аварійний ремонт ще восьми блоків ТЕС на 2320 МВт.

У зв’язку з цим, в «Укренерго» попередили про ймовірність віялових відключень електроенергії.

«При подальшому підвищенні температури, збереженні тенденції виведення блоків ТЕС в аварійний ремонт та відсутності палива на теплових станціях в енергосистемі складеться надзвичайна ситуація. Це означає, що у «Укренерго» не залишиться інструментів для забезпечення покриття максимальних навантажень в енергосистемі. У таких випадках «Укренерго» може застосовувати графіки аварійного відключення для забезпечення цілісності енергосистеми», — відзначили в компанії.

Нагадаємо, в Україні можуть на чверть злетіти ціни на електроенергію. Це станеться, якщо в Україні запрацює ринок електроенергії, який повинні запустити з 1 липня.

Нагадаємо, 1 червня в Україні на 4,6%, або на 38 копійок подорожчав природний газ для населення.

Раніше в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України спрогнозували, як зростатимуть комунальні платежі протягом найближчих років.

Джерело: Народна Правда