Міноборони витратило десятки мільйонів на автобуси: що відомо

Автопарк Міноборони поповниться українськими й турецькими автобусами на 44 мільйони

Міноборони витратило десятки мільйонів на автобуси: що відомо
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Міністерство оборони України 20 червня за результатами тендеру замовило ТОВ «Авто-Регіон» автобуси на суму в 43,67 млн грн.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це стало відомо з повідомлення у системі «Прозорро».

До серпня поставлять 10 автобусів 2018-2019 року випуску на 36 пасажирів по 4,37 млн грн., а саме п’ять – моделі Еталон А08433 (Україна) і п’ять – моделі Otokar Sultan Mega (Туреччина).

Міжміські автобуси із двигуном Євро 6 мають круїз-контроль і кондиціонер у салоні.

Восени 2018 року «Авто-Регіон» продавав армії такі турецькі автобуси по 4,32 млн грн.

Сума переможних пропозицій була на 2% нижчою від очікуваної вартості закупівель.

ТОВ «Торгівельний дім «Універсал Трейд» вимагало від замовника дозволити учасникам подавати тендерне забезпечення у вигляді гарантії не лише від банківської, а й страхової чи фінансової установи. Проте Міноборони відмовилося, і фірма не прийшла на тендер.

На торгах щодо одного лоту зі столичним «Авто-Регіоном» директора Дмитра Гайдамахи змагалося лише ТОВ «Сучасні вантажівки» з такими ж Еталонами, а щодо іншого лоту – ще й ТОВ «Спец-Ком-Сервіс» директора Сергія Калюша і Михайла Городових.

Кінцевим бенефіціаром «Сучасних вантажівок» є Ольга Мещаніна, а засновниками – ТОВ «Ріалто» та ВАТ «ЗНВКІФ «Коннект».

У кінці 2013 року акції «Коннекту» належали белізькому офшору «Пальміра Фінанс ЛТД» і ТОВ «Дженерал Істейт» тієї ж Мещаніної та 75-річної Світлани Новікової.

У 2011-2014 роках фонд знаходився в управлінні ТОВ «КУА «Інвестиційні партнери» Андрія Журжія – нардепа від «Самопомічі».

Нагадаємо, раніше військова частина А4558, що розташована в Ніжині Чернігівської області, і  військова частина А0153 з Сарнів Рівненської області  поповнили своє матеріальне забезпечення 30 козацькими шаблями, які придбали за 400 тис гривень в ТОВ “Біла зброя”.

Джерело: Народна Правда