Це зрада: Тереза Мей зробила гучну заяву щодо Росії в ПАРЄ

Тереза Мей підтримала зняття санкцій із Росії в ПАРЄ

Це зрада: Тереза Мей зробила гучну заяву щодо Росії в ПАРЄ
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Глава уряду Великобританії Тереза Мей, виступаючи в Палаті громад у понеділок, 24 червня,  підтримала зняття санкцій з Росії в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, відео виступу Мей опублікувало у Twitter посольство України у Великій Британії.

Мей заявила, що стосовно членства російської делегації  в ПАРЄ є розбіжності і нагадала, що Росія не сплачує членські внески. Однак, за словами британської прем’єрки, Росія має залишитися в Парламентській асамблеї, аби залишити можливість для захисту прав громадян.

“Причина в тому, що членство Росії в ПАРЄ є одним із небагатьох доступних способів міжнародної спільноти притягнути Росію до відповідальності за порушення нею прав людини”, – заявила вона.

У той же час Мей додала, що Велика Британія ніколи не визнає незаконної анексії Криму Росією.

Один із депутатів запитав у прем’єр-міністра, чи не турбує її повернення Росії права голосу в ПАРЄ в ситуації, коли окупація Криму триває, а громадянам РФ нещодавно висунули підозри у справі про катастрофу МН17.

В посольстві України у Великій Британії прокоментували заяву Мей і вказали на хибні моменти.

“Повернення Росії в ПАРЄ не допоможе пересічним громадянам Росії, оскільки [президент РФ Володимир] Путін не поважає верховенства закону”, – ідеться в заяві диппредставництва.

Нагадаємо, в понеділок, 24 червня, Парламентська асамблея Ради Європи не погодилася  провести дебати щодо порушень принципів РЄ з боку Росії. Запити на термінові дебати відхилили двічі: спочатку проти них проголосувало Бюро ПАРЄ, керівний орган асамблеї. На вимогу групи депутатів питання було винесено на розгляд асамблеї, проте результат був такий же. Дебати щодо російського фінансового шантажу підтримали 46 депутатів, 77 – виступили проти.

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель після зустрічі в Берліні з президентом України Володимиром Зеленським заявила, що незважаючи на всі зусилля щодо поверненню Росії в ПАРЄ, це не буде реалізовано за будь-яку ціну.

До слова, Росія планує повернутися у Парламентську асамблею Ради Європи (ПАРЄ) з делегацією, до складу якої увійдуть депутати від анексованого Криму.

Джерело: Народна Правда