Щабель ракети Falcon Heavy від SpaceX звалився в океан: момент аварії потрапив на відео

У квітні SpaceX вже втрачала центральний щабель важкої ракети Falcon Heavy, тоді він сповз в океан через шторм

Щабель ракети Falcon Heavy від SpaceX звалився в океан: момент аварії потрапив на відео
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Третій і найскладніший за всю історію компанії SpaceX запуск надважкої ракети Falcon Heavy пройшов частково невдало – багаторазовий перший щабель ракети промахнувся повз платформу “Of Course I Still Love You”, впавши в океан.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, падіння можна було побачити на трансляції запуску.

Ще напередодні запуску ракети Ілон Маск оцінював шанси на успішну посадку першого щабеля тільки в 50% – всьому виною велика швидкість, з якою він поверталася на Землю.

Одночасно з цим два багаторазових бічних прискорювачі успішно приземлилися на майданчик космодрому на мисі Канаверал.

Як відомо, запуск відбувся в Космічному центрі ім. Кеннеді у Флориді. У ході свого першого в історії запуску місія STP-2 ( Space Test Program-2) Falcon Heavy несе цінний вантаж від комерційних клієнтів, Міністерства оборони США, Національного управління океанічних і атмосферних досліджень і NASA.

Зокрема, в інтересах Міноборони в космос підняли 24 супутника, в інтересах NASA – техніку для покращення дизайну та функціонування майбутніх космічних апаратів (атомні годинники для точної навігації в космосі, тест-зонд для випробування “зеленого” палива, прилади для вивчення космічної погоди).

Як відомо, у квітні напередодні SpaceX вперше запустила комерційний вантаж в космос на надважкої ракети Falcon Heavy (саудівський супутник зв’язку Arabsat 6A). 11 квітня повідомлялося, що в ході запуску на геостаціонарну орбіту був виведений супутник зв’язку, дві бічні ступені ракети успішно приземлилися на майданчики на мисі Канаверал, третя, центральна – на баржу в океані. Проте пізніше повідомили, що SpaceX все-таки втратила центральний щабель важкої ракети Falcon Heavy. Забезпечити успішну доставку прискорювача в порт Канаверал не змогли. В морі було сильне хвилювання до трьох метрів, через це  прискорювач повільно сповз і впав у воду.

Нагадаємо, в середині червня компанія Ілона Маска SpaceX здійснила успішний запуск ракети-носія Falcon 9 з космодрому в Каліфорнії з трьома канадськими супутниками RADARSAT Constellation.

Джерело: Народна Правда