Чому радіація не знищила рослинність у Чорнобилі: цікавий факт

Рослини здатні адаптуватися до високих доз радіації

Чому радіація не знищила рослинність у Чорнобилі: цікавий факт
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Попри вбивчий вплив радіації на людей та тварин після аварії на Чорнобильській АЕС, рослини змогли до неї адаптуватися та добре почуваються у зоні відчуження.

Чому так сталося, пояснив біохімік Університет Вестмінстер Стюарт Томсон, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на The Conversation.

Науковець пояснив, що великі дози радіації порушують структуру ДНК людини та не дозволяють клітинам відновлюватися. Також вона викликає мутації, які призводять до появи ракових клітин, що швидко поширюються організмом.

Рослини ж запрограмовані на пристосування до тих умов, які існують, адже вони не можуть переміщуватися у просторі. Тому, клітинна структура рослин більш гнучка, та здатна змінюватися, отримуючи хімічні сигнали про кількість світла, води, поживні елементи та температуру від своїх інших частин, наприклад кореня або стовбура.

Крім цього, клітини рослин мають набагато кращу здатність до регенерації. Таким чином, уражені радіацією клітини рослин швидко відновлюються, а мутації в ДНК не поширюються так, як у тварин та людей.

А тим часом після виходу в прокат серіалу “Чорнобиль” і міжнародного успіху стрічки, у зоні відчуження в десятки разів збільшилася кількість нелегальних туристів-сталкерів.

Джерело: Народна Правда