Наднова, що вибухнула тисячу років тому, «обстрілює» Землю вражаючою енергією

Крабоподібна туманність має нейтронну зірку, вона утворилася від вибуху наднової

Наднова, що вибухнула тисячу років тому, «обстрілює» Землю вражаючою енергією
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Фізики вловили на Землі сліди фотонів вражаючих енергій, які прилітають з Крабовидної туманності.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це з посиланням на журнал Physical Review Letters пише Naked Science.

Крабоподібна туманність має нейтронну зірку, вона утворилася близько тисячі років тому, коли в 6500 світлових років від нас вибухнула наднова (SuperNova).

Зараз японсько-китайський проект Tibet AS-gamma фіксує фотони вражаючих енергій, що перевищують 100 трильйонів електронвольт (еВ), які прилітають до нас їз цієї туманності.

Видання зазначає, що середній фотон видимого випромінювання несе енергію близько 2,5 еВ, а масивні альфа-частинки, що утворюються в ході ядерного розпаду, — до 10 мільйонів еВ.

Прискорювачем часток виступають Крабоподібна туманність і її дуже сильні, бурхливі магнітні поля, які розганяють електрони та інші заряджені частинки. Через тисячі років ці фотони прибувають в атмосферу Землі і гальмуються у ній, викликаючи потоки вторинних частинок.

Фізики кажуть, що за три роки вже зареєстрували сліди 24 таких подій, викликаних появою фотоныв з енергіями більше від 100 трильйонів еВ до 450 мільярдів еВ.

Нагадаємо, в туманності NGC 7027 вченим вдалося виявити гідрид гелію — молекулу, яка доводить теорію Великого вибуху.

Астрономи, які працюють в рамках проекту CARMENES (місія з пошуку планет за межами Сонячної системи), виявили два нових небесних тіла, потенційно придатних для життя. Знаходяться вони не дуже далеко від Землі.

Джерело: Народна Правда