Фізики вловили на Землі сліди фотонів вражаючих енергій, які прилітають з Крабовидної туманності.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це з посиланням на журнал Physical Review Letters пише Naked Science.
Крабоподібна туманність має нейтронну зірку, вона утворилася близько тисячі років тому, коли в 6500 світлових років від нас вибухнула наднова (SuperNova).
Зараз японсько-китайський проект Tibet AS-gamma фіксує фотони вражаючих енергій, що перевищують 100 трильйонів електронвольт (еВ), які прилітають до нас їз цієї туманності.
Видання зазначає, що середній фотон видимого випромінювання несе енергію близько 2,5 еВ, а масивні альфа-частинки, що утворюються в ході ядерного розпаду, — до 10 мільйонів еВ.
Прискорювачем часток виступають Крабоподібна туманність і її дуже сильні, бурхливі магнітні поля, які розганяють електрони та інші заряджені частинки. Через тисячі років ці фотони прибувають в атмосферу Землі і гальмуються у ній, викликаючи потоки вторинних частинок.
Фізики кажуть, що за три роки вже зареєстрували сліди 24 таких подій, викликаних появою фотоныв з енергіями більше від 100 трильйонів еВ до 450 мільярдів еВ.
Нагадаємо, в туманності NGC 7027 вченим вдалося виявити гідрид гелію — молекулу, яка доводить теорію Великого вибуху.
Астрономи, які працюють в рамках проекту CARMENES (місія з пошуку планет за межами Сонячної системи), виявили два нових небесних тіла, потенційно придатних для життя. Знаходяться вони не дуже далеко від Землі.