Скандал у ПАРЄ: Росії “дозволили” продовжити окупацію Криму та Донбасу

З проекту рішення виключили згадки про будь-які обмеження прав делегації РФ

Скандал у ПАРЄ: Росії “дозволили” продовжити окупацію Криму та Донбасу
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У проекті рішення моніторингового комітету ПАРЄ про повноваження російської делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи немає закликів до РФ зупинити анексію Криму і діяльність на непідконтрольній Україні території Донбасу.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Європейську правду“.

Loading...

З проекту рішення виключили згадки про які-небудь обмеження прав делегації РФ. При цьому в документі залишився блок із закликами до РФ від імені асамблеї, що складається з п’яти пунктів:

  • відпустити 24 українських моряків, захоплених поблизу Керченської протоки;
  • невідкладно заплатити внески до бюджету Ради Європи;
  • безумовно співпрацювати зі слідством у справі про збивання авіалайнера MH17;
  • докласти зусиль, щоб зупинити переслідування ЛГБТ в Росії, особливо в Чечні, і покарати тих, хто порушував права цих людей раніше;
  • співпрацювати зі світовою спільнотою в розслідуванні вбивства Бориса Нємцова.

При цьому окремих закликів щодо анексії Криму, системного порушення прав кримських татар, серйозних порушень прав людей у підконтрольних РФ районах українського Донбасу, про українських полонених на Донбасі і в місцях позбавлення волі в РФ в проекті рішення мови немає (хоча в пояснювальному меморандумі доповідача Гейла перераховані ці та інші проблеми в діях РФ).

У проекті також не згадується про наслідки окупації Грузії, хоча про це окремо йшлося у запиті на оскарження повноважень. У проекті, затвердженому моніторинговим комітетом, є згадки про те, що раніше ПАРЄ брала ряд резолюцій, які засуджують дії РФ – однак немає ніяких вказівок на те, що Асамблея і зараз закликає або вимагає від Росії припинення таких її дій, які суперечать принципам Ради Європи.

Нагадаємо, 24 червня глава уряду Великобританії Тереза Мей, виступаючи в Палаті громад, підтримала зняття санкцій з Росії в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

Парламентська асамблея Ради Європи 25 червня прийняла резолюцію, яка дозволяє Росії повернутися в організацію без виконання міжнародних зобов’язань.

Голова делегації Верховної Ради у ПАРЄ Володимир Ар’єв заявив, що українська делегація припиняє роботу в Парламентській асамблеї Ради Європи.

Також повідомлялося, що Україна відкликає свого представника при РЄ для консультацій.

Джерело: Народна Правда