Експерти: російські С-300 не приносять користі проти ВПС Ізраїлю

Мало того, що тактика Армії оборони Ізраїлю зводить ефективність дорогущих ракет С-300 просто нанівець, так ще й новітні надзвукові ракети запускаються з-за меж їх досяжності

Експерти: російські С-300 не приносять користі проти ВПС Ізраїлю
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Армія сирійського диктатора Башара аль-Асада не змогла використати російські зенітно-ракетні комплекси С-300 під час нальоту авіації Ізраїлю 13 квітня 2019 року, оскільки для застосування цього типу ЗРК потрібно просити дозволу Російської Федерації.

Таку думку висловив експерт Джорджтаунського університету Себастьян Робліні в статті для авторитетного видання The National Interest, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Він нагадав, що Кремль ще в 2018 році продав Дамаску партію С-300 (SA-20B за класифікацією НАТО, – Ред.), що здатні використовувати ракети 48N6 із заявленою максимальною дальністю в 200 кілометрів, незважаючи на протести Єрусалиму. Це по суті стало загрозою для ЦАХАЛ.

У лютому в Масіаф виявили мінімум три такі системи, що знаходилися в робочому стані. При цьому ЗРК навіть не намагалася збивати ракети ізраїльського штурмовика F-16, а державні джерела Сирії стверджували, що екіпажі просто не завершили підготовку.

“Те, що керований сирійцями SA-20B не діяв, підтверджує, що використання системи вимагає дозволу Москви. Як очікувалося, Кремль, не хоче вирішувати атаки для захисту іранців”, – стверджував у свою чергу авторитетний сайт з аналізу конфліктів T-Intelligence.

Пізніше якесь джерело з сирійський армії підтвердив, що саме РФ командує залишками місцевої армії.

“РФ може не схвалювати удари Ізраїлю по Сирії, але не стане втручатися, оскільки у них є угода з адміністрацією прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньяху”, – упевнене джерело.

Місцевий диктатор Башар Асад підтримує Москву, тоді як його впливовий брат Махер володіє тісними зв’язками з Тегераном. На початку 2019 року Башар влаштував в армії чистку прихильників брата, спровокувавши тим самим кілька озброєних зіткнень.

У свою чергу військовий аналітик Бабак Тагвеі вважає, що винищувачі Армії Оборони Ізраїлю вперше використали новітню самонавідну надзвукову ракету Rampage потужністю 560 кілограм. Її було б складніше перехопити навіть таким потужним ЗРК, як С-300.

Ці ракети, створені на основі артилерійських ракет EXTRA, мають підвищену дальністю вогню. Вони можуть програмуватися на візит до мети під потрібним кутом на певній швидкості вже після запуску. Мало того, ракета класу “повітря-земля” здатна навіть калібрувати боєголовку для отримання потрібного рівня розльоту осколків та контролю супутнього збитку.

Оскільки можлива дальність дії вимірюється в сотнях км, ракета могла і зовсім бути запущена далеко з-за меж діапазону ураження системи російських ЗРК.

На думку сирійського військового експерта Мохаммеда Алфтае, вплинути на рішення не застосовувати дорогі ракети 48N6 міг цілий ряд військово-політичних чинників.

«Через особливості системи і того, що росіяни, ймовірно, поставили всього кілька ракет для пускових установок, не думаю, що Дамаск взагалі буде використовувати С-300 в найближчому майбутньому. Ізраїльська авіація відразу атакує область різними видами ракет і бомб. Використовувати С-300 для відображення такої атаки – просто не вигідно », – вважає експерт.

Крім того, Алфтае також упевнений, що F-16, запускати ракети, перебував поза зоною ураження С-300, особливо якщо застосовувалися ракети Rampage.

Нагадаємо, Ізраїль публікував відеопідтвердження нищівного нальоту літаків своїх ВПС на об’єкти в Сирії

Джерело: Народна Правда