Прем’єра чергового фільму про російську катастрофу: “Курськ” Люка Бессона розкритикували підводники

Продюсером фільму став відомий режисер Люк Бессон.

Прем’єра чергового фільму про російську катастрофу: “Курськ” Люка Бессона розкритикували підводники
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

У Росії, слідом за серіалом HBO «Чорнобиль», стартував черговий закордонний фільм про російську катастрофу. У прокат вийшла картина про загибель російської підводного човна «Курськ». Продюсером фільму виступив відомий режисер Люк Бессон.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “КП”.

Loading...

Неофіційний координатор штабу родичів загиблих моряків підводного човна «Курськ» Ігор Курдін розкритикував картину.

– Це спроба показати документальну історію загибелі «Курська» з домислом, – пояснює офіцер. – Це погана пародія на трагедію. Підводники загинули – у цьому трагедія. Але цей фільм – ненаукова фантастика з спробами документальності. Вони хотіли показати характер людей, але у них цього не вийшло. Одні безглузді моменти.

Майже 19 років офіцер вів власне розслідування трагедії. Ігор Курдін зізнається: спочатку розумів, що йшов не на документальний фільм, а художній. Але картина ніби як позиціонується саме як «правда про трагедію».

Трагедія у фільмі починає прослизати майже відразу ж. Офіцери, грузившие велику торпеду, майже заздалегідь знають, що ось-ось детонує. У стрічці показано, як моряки вимірюють температуру того самого снаряда невідомим приладом. Температура зростає з шаленою швидкістю. Про це доповідають начальству і пропонують скинути снаряд, щоб уникнути небезпеки. Але командування йде у відмову. Почувши його, російський офіцер з гіркотою вимовляє: «Нам залишається тільки молитися». В цей момент все вибухає.

Насправді ж моряки вимірювали не температуру, а тиск торпеди.

За словами Курдина, проблеми почалися, коли її завантажили в торпедний апарат. Торпеда контролювалася. Нічого критичного не було. І вже перед самою стріляниною виникла ситуація, що підвищується тиск. Другий вибух стався через дві хвилини, а не як у фільмі – ось підводний човен падає, ще ковзає по дну моря. Всі розуміють, що стався вибух. Але там усі загинули миттєво. А ті, хто вижив, не міг знати, що сталося.

Особливо виражено у фільмі «Курськ» показали нездатність росіян допомогти своїм морякам. Рятувальна капсула опускається у воду три рази. Кожен раз вона підходить до підводному човні «Курськ», але не може пристикуватися.

– У житті найгірше – це «як би правда», – зітхає офіцер. – Показано, як з’являється рятувальне судно Михайло Рудницький. Це довго мусується. Люди дивляться і думаю, чому не можуть пристикуватися. А присмоктатися вона не могла тому, що після вибуху на «Курську» на комингс-майданчику пішла тріщина.

Всі спроби врятувати моряків у фільмі проходять на фоні англійців, які готові надати допомогу. Але росіяни від неї відмовляються. Не допомагають навіть дружини, які кричать керівництву флоту: «Чому ви не прийміть допомогу?». У картині відмову пояснюють тим, що Росія боїться зганьбитися і видати секрети, які зберігаються на човні.

– Не будемо приймати допомогу англійців – не було такого! – дивується Ігор Курдін. – Англійці дійсно не могли додзвонитися до керівництва флоту. Але те, що росіяни охороняють секрети, які, нахрен, секрети? Там від підводного човна нічого не залишилося. Відчуття, що російські підводники і ті, хто намагався їх врятувати, настільки безглузді, що їх загибель була вирішена. І от якби англійці, які показані у фільмі дуже добре і викликають симпатію, якщо б їх допомогу прийняли раніше, то моряків б врятували. Постійне відчуття театральності.

Нагадаємо, шоураннер серіалу «Чорнобиль» Крейг Мейзин виклав у відкритий доступ сценарій легендарної драми. Сам Крейг Мейзин в інтерв’ю українській службі Голос Америки підкреслював, що зняв цей серіал в пам’ять про тих, хто пожертвував собою.

Останній генсек ЦК КПРС і перший президент СРСР Михайло Горбачов висловив власну думку щодо серіалу «Чорнобиль» від НВО і спростував деякі моменти, показані в серіалі як документальні.

Джерело: Народна Правда