ЗМІ: Клімкін зірвав угоду між Заходом та РФ

Що приховує конфлікт Зеленського і Клімкіна

ЗМІ: Клімкін зірвав угоду між Заходом та РФ
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Звільнення полонених українських моряків, а також повернення кораблів повинно було бути частиною домовленості між Заходом та РФ.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про те, що ховається за публічним конфліктом Зеленського та Клімкіна, йдеться в статті “Європейської правди“.

Loading...

Зеленський банально попався. Клімкін оприлюднив «примітивну пастку» Росії

Автори матеріалу стверджують, що чули про існування плану у наших західних партнерів ще до нинішнього конфлікту, скандал  тільки став доказом.

У матеріалі йдеться, що Захід погоджувався повернути російську делегацію до ПАРЄ, якщо РФ знайде схему звільнення моряків, а також допустить в Крим моніторингову місію Ради Європи.

“10 днів тому, під час візитів Зеленського до Парижу та Берліну, українському президентові дали зрозуміти, що на поступки доведеться йти, і Україна не має іншого опції, як з цим змиритися”, – цитата з матеріалу.

Зазначимо, Зеленський на брифінгу заявив, що рішення про повернення РФ до ПАРЄ Захід прийняв ще до його вступу на посаду. Видання підкреслює, сигнали про такий пакет надходили від українських дипломатів ще наприкінці президентства Порошенка: “Згоди Зеленського на цю угоду Макрон і Меркель не отримали”.

“Москва була переконана, що зняття з неї санкцій ПАРЄ – це вирішена річ. А коли асамблея, згуртована навколо німців і французів і мобілізована ними ж, на безпрецедентному нічному засіданні схвалила “вбивство” механізму санкцій, настав час кроку з іншого боку, тобто Росії. Саме так з’явилася нота Росії з пропозицією про звільнення моряків. Звичайно ж, за російським сценарієм”, – йдеться в статті.

Зеленський заздалегідь не знав про появу такої ноти.

Додамо, за російським сценарієм, Київ повинен був, по суті, визнати юрисдикцію російських судів у Криму. Або як раніше заявив сам Клімкін:

“Росія вимагає визнати, що українські моряки могли вчинити злочин, схиляє нас до визнання правомірності судового процесу над ними за російським  законодавством, запрошує прогнутися перед кримінально-процесуальним кодексом РФ, а заодно і опосередковано  визнати окупацію Криму”.

Автори статті зазначають, що відповідь Зеленського зовсім не означає, що президент хотів здати Крим:

“У Зеленського задають питання – чи варто поспішати з відповіддю, чи не було сенсу зайти в переговорний процес? Або для того, щоб все ж звільнити моряків … або для того, щоб показати світові, що Україна спробувала почати переговори, але РФ, як завжди, вела себе неконструктивно”.

Нагадаємо, 27 червня президент України Володимир Зеленський звернувся до Володимира Путіна з вимогою повернути захоплених в полон українських моряків, звинувативши МЗС України у недостатній комунікації з Кремлем у питанні повернення українських моряків, а також закликав Путіна повернути захоплених моряків.

раніше міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що його відомство мало повноваження без погоджень з президентом направляти відповідь на російську ноту щодо суду над полоненими українськими моряками.

Парламентська асамблея Ради Європи 25 червня прийняла резолюцію, яка дозволяє Росії повернутися в організацію без виконання міжнародних зобов’язань.

26 червня стало відомо, що моніторинговий комітет ПАРЄ (розглядав питання порушень принципів Ради Європи з боку РФ) не знайшов підстав пропонувати асамблеї накладати на російську делегацію обмеження.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...