Більше не брязкатимуть: українців позбавлять набридливої дрібноти

Дрібні монети можна буде обміняти в будь-якому банку до 20 вересня 2020 року

Більше не брязкатимуть: українців позбавлять набридливої дрібноти
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Монети номіналом 1, 2 і 5 копійок перестануть бути платіжним засобом вже з жовтня цього року.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на прес-службу НБУ, з 1 жовтня 2019 року в Україні монети номіналом 1, 2 і 5 копійок вилучаються з готівкового обігу.

У Нацбанку зазначили, що дрібні монети можна буде обміняти в будь-якому банку до 20 вересня 2020-го, або ж в НБУ, Ощадбанку, ПриватБанку і в “Авалі” – до 30 вересня 2022-го року.

“Крім того, почнеться поступове вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок. На відміну від 1, 2 і 5-ти, 25 копійок поки залишаться в готівковому обігу. Ними можна буде розплачуватися”, – пояснили в НБУ.

Відомо, що витрати на виготовлення 1, 2 і 5 копійок значно перевищують номінальну вартість цих монет. Припинивши їх виробництво держава зможе заощадити близько 90 млн грн на рік.

Після поступового виведення частини банкнот і монет, а також введення нових грошей, українці зможуть розраховуватися “копійками” номіналом 10 і 50 коп. Крім того, залишаться залізні 1, 2, 5 і 10 грн. Найбільш “дрібна” купюра, яка переживе реформу – 20 грн.

Нагадаємо, раніше в НБУ пояснили, що поява банкноти 1000 гривень не вплине на зростання цін, інфляцію, а також збільшення маси грошей в економіці.

 

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...