Смартфон виявився розсадником страшних хвороб: що відомо

Трохи менше половини смартфонів студентів переносили бактерію золотистого стафілококу

Смартфон виявився розсадником страшних хвороб: що відомо
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Дослідники із Західного Університету в Сан-Паулу (Бразилія) знайшли на смартфонах студентів-медиків безліч бактерій, які несуть значну загрозу для здоров’я.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Medical Xpress.

Науковці провели дослідження, в ході якого зібрали мазки з поверхонь 100 мобільних телефонів студентів факультетів біомедицини, фармакології, стоматології, харчування і сестринської справи. Виявилося, що 85% виділених мікробів мають стійкість до пеніциліну, а половина з них відмінно прилипають до поверхонь.

Це означає, що використання забруднених телефонів в лікарні може обернутися важкими наслідками для персоналу і пацієнтів.

Крім того, на 40% смартфонів виявили бактерію S. aureus, або золотистий стафілокок. Вона може викликати цілий спектр захворювань, починаючи від вугрів і фурункулів, і закінчуючи пневмонією або менінгітом.

Нагадаємо, нещодавно вчені виявили нову загрозу від губок для миття посуду. Американські молекулярні біологи виявили відразу кілька вірусів-бактеріофагів всередині звичайних кухонних губок.

Раніше  канадські вчені радять у сім’ях з малюками користуватися “побутовою хімією” з екологічним складом. Експерти дійшли висновку, що часте використання різних хімічних очищувачів призводить до порушення мікрофлори кишечника, що у свою чергу сприяє розвитку ожиріння у дітей.

Джерело: Народна Правда