Супрун розповіла, як зберегти життя, якщо вас вкусила змія

Укусів рептилій можна уникнути, якщо перед походом на природу ретельно підготуватися і вжити всіх заходів безпеки

Супрун розповіла, як зберегти життя, якщо вас вкусила змія
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Очільниця українського МОЗу Уляна Супрун розповіла, що робити, якщо вас укусила змія.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, відповідний пост  Супрун опублікувала на своїй сторінці в Facebook.

За словами в.о. міністра, отрута гадюки має геморагічну дію, а це означає, що вона діє на серцево-судинну систему і згортання крові. Тому при зустрічі з цими рептиліями потрібно вести себе вкрай обережно.

Отрута змії поширюється в організмі людини по лімфатичної системи або по кровотоку – в перші 30-90 хвилин відбувається миттєве згортання крові і поява мікротромбів, а згодом настає гіпокоагуляція і ризик кровотеч у шлунково-кишковому тракті або з носа.

При укусі змії варто звернути увагу на декілька обставин:

1) куди вкусила змія – найбільш небезпечними є укуси в голову і шию. Менш небезпечними є укуси в кінцівки, але вони і найбільш ймовірні;

2) яка температура повітря – чим вона вища, тим інтенсивніше розвивається клініка отруєння.

Як наголосила очільниця МОЗу, внаслідок укусу змії  можливі такі ускладнення як гангрена і сепсис. У віддаленому періоді можуть спостерігатися злущування епітелію шкіри, атрофія м’язів, порушення контролю роботи м’язів.

Що робити, якщо вкусила змія:

Супрун розповіла, як зберегти життя, якщо вас вкусила змія

Також Уляна Супрун назвала помилкові дії, яких робити не варто.

Супрун розповіла, як зберегти життя, якщо вас вкусила змія

За словами Супрун, укусів рептилій можна уникнути, якщо перед походом на природу ретельно підготуватися і вжити всіх заходів безпеки:  одягати одяг, що захищає все тіло, перевіряти місця привалу, не торкатися невідомих предметів і не робити надто різких рухів.

Нагадаємо, раніше Уляна Супрун нагадала українцям, як вберегти життя на воді та розповіла про базові правила безпечної засмаги, яких слід дотримуватися під час під час пляжного відпочинку.

Також Уляна Супрун розповіла про симптоми та причини залізодефіцитної анемії та про способи її лікування.

Раніше в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зруйнувала ще один поширений міф, заявивши, що алергії на тополиний пух не буває.  За словами Супрун, насправді пух, що з’являється під час цвітіння тополі, не викликає алергію, а неприємні явища, що спостерігаються в цей час, є наслідком механічного подразнення слизової.

Джерело: Народна Правда