Чергові протести у Гонконзі: влада знову розганяє активістів силою

Опозиція готує у річницю приєднання до Китаю масштабний протестний марш

Чергові протести у Гонконзі: влада знову розганяє активістів силою
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Сьогодні, 1 липня, в Гонконзі продовжилися масові зіткнення. На цей раз поліція розганяла за допомогою сльозогінного газу і кийків, активістів, які намагалися зірвати урочистості з нагоди 22-ї річниці переходу під юрисдикцію Китаю.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє DW.

Відомо, що поліція вступила в зіткнення з демонстрантами, які намагалися зайняти вулиці в урядовому кварталі і перешкодити церемонії підняття прапорів.

Прапори підняли під звуки гімну, але без глядачів. Глава уряду Керрі Лам і його гості спостерігали за церемонією по трансляції з конгрес-центру.

Видання також повідомляє, що опозиція готує у річницю приєднання до Китаю масштабний протестний марш.

Як відомо, Гонконг – це колишня британська колонія, яку в 1997 році повернули Китаю. Зараз Гонконг – адміністративний район, який має автономію і власні закони.

Нагадаємо, в Гонконзі тривають протести проти нового закону про екстрадицію підозрюваних у материковий регіон Китаю. Зазначимо, у Гонконгу є договір про екстрадицію з 20 країнами, серед них США і Великобританія, але не Китай.

Якщо скандальний законопроект про екстрадицію змінять, жителів Гонконгу, підозрюваних у порушеннях, зможуть екстрадувати на материкову частину Китаю. Напередодні повідомлялося, що влада призупинила прийняття законопроекту, але протестувальники вимагають повного і остаточного відкликання з парламенту і відставку глави адміністрації цього автономного району Керрі Лам. Борці за демократію побоюються, що законопроект послабить громадянські права в Гонконгу, включаючи свободу слова і владу закону.

Джерело: Народна Правда