Лікар пояснив, в чому найбільша небезпека для курців: нікотин не найстрашніше

Краще обирати товари, які не передбачають спалювання тютюну

Лікар пояснив, в чому найбільша небезпека для курців: нікотин не найстрашніше
Автор Романова Марі в Новини/Правда про здоров'я

Значна частина шкоди від сигарет пов’язана не з нікотином, як прийнято думати, а з продуктами згоряння (у смолах).Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Med2, таку заяву зробив керівник відділу клінічної фармакології в Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско, доктор Ніл Беновиц.

Експерт заявляє, незважаючи на токсичність, нікотин може мати і позитивний ефект. Наприклад, дослідження показали, що нікотинова жувальна гумка позитивно покращує короткочасну пам’ять. Є також дослідження, що вказують на те, що нікотин зменшує ймовірність розвитку хвороби Паркінсона, а також знижує стрес і занепокоєння.

Loading...

Лікар також зазначив, що шкоди від нікотину все-таки більше. Приміром, від нікотину підвищується рівень адреналіну в крові, зберігаються ризики серцевих захворювань.

При цьому професор громадського здоров’я та поведінки в області охорони здоров’я в Університеті в Буффало Лінн Козловські говорить, якщо людина не може відмовитися від нікотину, краще вибирати товари, які не передбачають спалювання тютюну.

Зазначимо, нові дані, отримані вченими з Університету Ферфілд, спростовують дані про те, що відмова від куріння пов’язана  зі збільшенням ваги.

Кожен п’ятий підліток віком 15-17 років в Україні може безперешкодно придбати для себе сигарети, знаючи, що йому їх продадуть. Про це повідомляв Європейське опитування учнів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...