“Майдан” у Гонконзі: протестувальники увірвалися до будівлі парламенту

У зв'язку з даною ситуацією всю будівлю було евакуйовано

”Майдан” у Гонконзі: протестувальники увірвалися до будівлі парламенту
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Сотні протестувальників у понеділок ввечері увірвалися в будівлю Законодавчих зборів Гонконгу після декількох годин штурму будівлі.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, повідомляє видання South China Morning Post.

Присутні в понеділок біля будівлі Законодавчих зборів демонстранти з самого ранку ведуть себе вкрай агресивно, у першій половині дня вони кидали в співробітників поліції каустичну соду, а після обіду вони почали робити спроби увірватися в будівлю.

Вони нанесли графіті з гаслами на стіни, зняли і зіпсували портрети законодавців, а хтось навіть вивісив колоніальний прапор Гонконгу британських часів.

Протестувальники відривали від будівлі металеві елементи обробки, з силою били по загартованому склу все, що попалося під руки — металевими захисними огорожами, уламками труб, підставками.

У зв’язку з даною ситуацією весь будинок було евакуйовано, всередині знаходяться тільки співробітники поліції, які вже неодноразово попередили протестувальників, що всі, хто увійде в будинок, порушать закон і будуть негайно затримано.

Поліція, щоб уникнути зіткнень, не заважала людям проникати в будівлю, але пізніше попередила про швидкої зачистці: «У випадку перешкод або опору буде застосована необхідна сила». Зараз протестувальники готуються до штурму і закликають прихильників максимально заповнити приміщення.

Нагадаємо, в Гонконзі тривають протести проти нового закону про екстрадицію підозрюваних у материковий регіон Китаю. Зазначимо, у Гонконгу є договір про екстрадицію з 20 країнами, серед них США і Великобританія, але не Китай.

Якщо скандальний законопроект про екстрадицію змінять, жителів Гонконгу, підозрюваних у порушеннях, зможуть екстрадувати на материкову частину Китаю. Напередодні повідомлялося, що влада призупинили прийняття законопроекту, але протестувальники вимагають повний і остаточний відкликання з парламенту і відставки глави адміністрації цього автономного району Керрі Лам. Борці за демократію побоюються, що законопроект послабить громадянські права в Гонконгу, включаючи свободу слова і влада закону.

Джерело: Народна Правда