В Україні вступив у дію новий ринок електроенергії: що варто знати

За прогнозами експертів, це призведе до подорожчання електроенергії на 25%

В Україні вступив у дію новий ринок електроенергії: що варто знати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Ринок електроенергії в Україні працюватиме по-новому – з 1 липня набула чинності нова модель ринку відповідно до норм закону “Про ринок електричної енергії”, який було ухвалено у 2017 році.

Як пише НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Економічна правда посилаючись на прес-службу віце-прем’єра Володимира Кістіона.

Loading...

Зазначається, що 30 червня відбулися перші торги на ринку “на добу наперед”, на яких було реалізовано 150 895,1 МВт-год в Об’єднані енергетичні системи України та 9 435,9 МВт-год в межах “Острову Бурштинської ТЕС”.

Як повідомив виданню директор ДП “Оператор ринку” Володимир Євдокімов, безперебійно запрацював і “внутрішньодобовий ринок”.

“Через некоректно подані заявки учасників ринку, які виставили завищені ціни, система не верифікувала ці дані. Тому станом на 1:00-2:00 годину ночі Оператор ринку вимушений був призупинити торги. Але за дві години ми спільно зі словацькими спеціалістами знайшли рішення і вирішили дане питання”, – повідомив він.

Нагадаємо, раніше заступник голови Національного банку Дмитро Сологуб заявляв, що якщо ринок електроенергії запрацює в Україні, ціни на неї зростуть на 25%.

Джерело: Народна Правда
загрузка...