Вибір є у всіх: Супрун розповіла про можливість лікаря відмовитись від пацієнта

Лікар не може відмовитися укладати декларацію з пацієнтом через реєстрацію, вік, стать, соціальний статус, історію хвороби пацієнта або відсутнтість паспорта

Вибір є у всіх: Супрун розповіла про можливість лікаря відмовитись від пацієнта
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні сімейні лікарі мають право відмовитися від подальшого ведення пацієнта.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву у себе в Facebook зробила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

У своїй публікації головний лікар країни перерахувала випадки, коли медик може відмовитись вести пацієнта:

  • Пацієнт не виконує медичних приписів/правила внутрішнього трудового розпорядку;
  • Пацієнт порушує правила внутрішнього розпорядку медичного закладу.

Крім того, сімейний лікар може відмовитися укладати декларацію з пацієнтом, якщо вже має оптимальну кількість декларацій. Для терапевта – це 2 000, сімейного лікаря – 1 800, педіатра – 900.

При цьому Супрун додає, що з цього року лікарі можуть укладати і більше декларацій. Максимально допустиме число визначає кожен медзаклад.

У той же час, констатує Супрун, лікар не може відмовитися укладати декларацію з пацієнтом через реєстрацію, місце проживання, вік, стать, соціальний статус, історію хвороби пацієнта, відсутність паспорта або через те,  що людина є внутрішнім переселенцем.

Вибір є у всіх: Супрун розповіла про можливість лікаря відмовитись від пацієнта Вибір є у всіх: Супрун розповіла про можливість лікаря відмовитись від пацієнта

Нагадаємо, українців вразив питання в декларації з лікарем.

Також повідомлялося, що українці, які не підпишуть декларацію з сімейними лікарями, потраплять в так звані «червоні списки».

Джерело: Народна Правда