Знову скандал з Угорщиною: МЗС кличе посла “на килим”

Сійярто в Канаді заявляв про "антиугорську" політику

Знову скандал з Угорщиною: МЗС кличе посла “на килим”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок викликав посла Угорщини Іштвана Ійдярто у зв’язку із заявами угорського міністра закордонних справ Петера Сійярто.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

“Запросив посла І. Ійдярто та попросив його пояснити логіку сигналів угорського міністра Сійярто на Конференції з питань реформ в Україні, яка відбулася в Торонто. Підкреслив необхідність застосування підходу з поглядом вперед, а не назад, у розвитку українсько-угорських відносин”, – зазначив Божок у своєму Twitter.

Сійярто в Канаді заявляв, що попередній президент України Петро Порошенко проводив “антиугорську” політику. Закони про освіту та мову, ухвалені під час його каденції, порушують права угорської громади, сказав він.

Зараз, з новим президентом, є надія, що Україна не продовжуватиме антиугорську політику, додав він, зазначивши, що заяви Володимира Зеленського “досі були обнадійливими”

Питання полягає в тому, чи вдасться Зеленському забезпечити, щоб після парламентських виборів були внесені зміни до законів для “повернення прав угорської громади”.

“Якщо це станеться, Угорщина буде підтримувати скликання засідання комітету Україна – НАТО”, – сказав міністр закордонних справ.

Нагадаємо, раніше глава Міністерства закордонних справ (МЗС) Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна продовжить блокувати проведення засідань Комісії НАТО-Україна доти, “поки Україна не припинить систематичні порушення прав угорської громади”.

Джерело: Народна Правда
загрузка...