Угорщина знову висунула ультиматум для розблокування самітів Україна-НАТО

Угорська сторона очікує поправки до закону про освіту, що відновить права угорців

Угорщина знову висунула ультиматум для розблокування самітів Україна-НАТО
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Для того, щоб Будапешт зняв вето щодо проведення засідань Україна-НАТО, Київ повинен прийняти поправки в закони про мову та про освіту, які відновлять мовні права угорців в Україні.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в інтерв’ю “Радіо Свобода“, передає НАРОДНА ПРАВДА.

“Всі повинні розуміти – ми відстоюємо права. Права, які мали угорці. І “освітній закон”, так само як і “мовний закон” – забирають у угорців права, які вони вже мали. Якщо ці права їм повернуть, ми будемо раді скасувати вето на проведення засідань Україна-НАТО”, – зазначив Сійярто.

За його словами, угорці, які живуть в Україні, мали стовідсоткову можливість вчитися рідною мовою до моменту, поки не був прийнятий “освітній закон”. Тому угорська сторона очікує поправки до закону про освіту, що відновить права угорців.

“Мовний закон”, як зазначив Сійярто, практично “вбиває” шанси використовувати угорську мову в держуправлінні, культурі, медіа, тому Будапешт також вимагає поправки, яка дозволить угорцям використовувати рідну мову в цих областях.

“Якщо внесуть необхідні поправки, які повернуть стовідсотковий доступ до освіти і рідної мови і дадуть можливість говорити угорською, скажімо, в певних сферах життя, тоді, безсумнівно, відкличемо вето і розглянемо повернення наших відносин на правильний шлях”, – зазначив угорський міністр.

Нагадаємо, раніше глава Міністерства закордонних справ (МЗС) Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна продовжить блокувати проведення засідань Комісії НАТО-Україна доти, “поки Україна не припинить систематичні порушення прав угорської громади”.

Крім того, заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок викликав посла Угорщини Іштвана Ийдярто у зв’язку з заявами угорського міністра закордонних справ Петер Сійярто.

Джерело: Народна Правда