Лікарі пояснили, чому не можна спати з домашніми улюбленцями

Відомо, що домашні тварини переносять багато небезпечних інфекцій.

Лікарі пояснили, чому не можна спати з домашніми улюбленцями
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Всі ми любимо своїх домашніх вихованців, але спати з ними в одному ліжку категорично не рекомендується!

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Новини Ю.

Loading...

Сон з домашнім улюбленцем має багато позитивних сторін, тому що брати наші менші – необмежене джерело тепла, любові і ніжності. Однак, медики кажуть, що ця звичка може завдати шкоди нашому здоров’ю.

Навіть самі милі на вигляд кошенята насправді є переносниками глистових інвазій, стригучого лишаю, хламідіозу, і багатьох інших небезпечних захворювань — токсоплазмозу, сальмонельозу, туберкульозу, туляремії.

Інфекція може передаватися через контакт з котом, особливо уві сні, при торканні губ та обличчя людини до тіла тварини. Особливо токсоплазмоз небезпечний для людей з низьким імунітетом і для вагітних жінок.

Також можна підчепити від улюбленої кішки феліноз, який розвивається від попадання в рани, залишені котячими кігтями, бактерій Bartonella henselae. Через пошкодження на шкірі інфекція потрапляє у найближчі лімфатичні вузли, а потім – у кров, що призводить до збільшення і ущільнення лімфовузлів, утворення папул і виразок по тілу.

Зрештою, не варто забувати про те, що навіть самий ласкавий котик – це хижак по своїй натурі. Розділяючи з людиною свою територію, тварина може проявити агресію навіть у тих випадках, коли ви від нього цього ніяк не очікуєте.

Раніше Уляна Супрун нагадала українцям, як вберегти життя на воді і розповіла про базові правила безпечної засмаги, яких слід дотримуватися під час пляжного відпочинку.

Також лікар розповіла, що батькам не варто виїжджати кудись з дітьми, не поклавши в сумку аптечку, якусь теплу кофту і сонцезахисні засоби.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...