Допомога у 500 млн евро: ЄС назвав умови виділення коштів

Конкретної дати надання фінансової допомоги Україні немає

Допомога у 500 млн евро: ЄС назвав умови виділення коштів
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Європейський Союз підтвердив намір продовжувати надання Україні позик в рамках програми фінансової допомоги, але лише за умови виконання Україною низки вимог. Про це  йдеться у підсумковому рішенні саміту Україна-ЄС, який відбувся сьогодні, 8 липня, у Києві.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це  повідомляє “Європейська правда”.

Президент Володимир Зеленський на прес-конференції за підсумками саміту Україна-ЄС заявив, що у питанні надання Україні  макрофінансової допомоги є зрушення.

“Дякую Європейському Союзу за готовність надати Україні другий транш макрофінансової допомоги в обсязі 500 мільйонів євро”, – сказав він у вступному слові.

Однак, документи за підсумками саміту свідчать про те, що ЄС не готовий назвати дату надання Україні коштів. В рішенні  не йдеться про безпосередню готовність до переказу коштів – мова йде лише про принципову згоду надання Україні макрофінансової допомоги  у разі, якщо Україна виконає умови, висунуті раніше та узгоджені у двосторонніх документах.

Президент Зеленський у свою чергу підвердив, що ЄС готовий виплатити другий транш четвертої програми макрофінансової допомоги  (500 млн євро), як тільки Україною будуть виконані відповідні умови.

Нагадаємо, раніше секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк, відповідаючи на питання журналістів за підсумками зустрічі команди Зеленського з представниками місії Міжнародного валютного фонду повідомив, що  Україна може отримати наступний транш кредиту від Міжнародного валютного фонду у кінці літа або восени. 

Джерело: Народна Правда