Заробіток в YouTube: як розбагатіти в інтернеті

Що потрібно знати відеоблогеру-початківцю: поради й рекомендації

Заробіток в YouTube: як розбагатіти в інтернеті
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Відомо, що заробити гроші можна не тільки стоячи біля верстата або перебираючи папірці в офісі з 9.00 до 18.00. Можна сидіти вдома і заробляти навіть без профільної освіти і фінансових вкладень. Мова йде про заробіток в інтернеті, точніше про популярний вид  – відеоблогерство. Сьогодні це модно, цікаво і дуже прибутково. “Народна правда” розповість, що потрібно зробити, щоб стати популярним на YouTube і заробити на хобі тисячі доларів.

З чого почати блогеру: вибір тематики

Останні кілька років видеоблогерами хочуть стати всі: від малих до старих. І це цілком реально, навіть діти мають мільйони підписників на YouTube, лише цікаво знімаючи свої ігри в пісочниці.

Спочатку людині, яка зібралася заробляти на відеоблогах, треба визначитися з тематикою. Це питання важливе, адже необхідно знайти свою нішу і своїх підписників. При цьому майбутній блогер повинен розуміти, що його знання повинні бути унікальними або просто більшими, ніж у інших. Для підкорення аудиторії треба бути одночасно цікавим і корисним. Подивившись ваше відео одного разу, користувач повинен захотіти повернутися на канал знову. Людей можна примусити думати, що саме в цьому блозі їм дадуть слушну пораду. Потрібно постійно аналізувати зворотний зв’язок, відповідати на коментарі, питати у підписників думку, дякувати за увагу, всіляко їх мотивувати призами та подарунками.

Заробіток в YouTube: як розбагатіти в інтернеті
Розкрутити свій YouTube-канал можна застосовуючи раціональний підхід

Початківець відеоблогер може використовувати власні знання та вміння, наприклад, живопис, музика, танці, спорт, кулінарія, перукарство, нейл-арт і т. д. Треба лише відзняти на камеру те, що вмієш, і викласти відео в мережу. Якщо блог стає популярним, у його засновника замовляють платну рекламу. Чим більше переглядів – тим більше грошей він отримує.

Популярна тематика для відеоблогів на YouTube в 2019 році:

 • краса (зачіски, макіяж, манікюр, косметика-догляд і декоративна);
 • мода і дизайн;
 • фітнес і здоров’я;
 • лайфхаки;
 • поради та рекомендації по вихованню дітей;
 • кулінарія;
 • огляди відеоігор, кінопрем’єр;
 • подорожі;
 • шопінг;
 • життя селебріті.

Початок роботи відеоблогу: вибір назви, дизайн

Коли визначилися з тематикою, знаєте, на яку аудиторію розраховувати, прийшов час подумати про назву відеоблогу. “Як корабель назвеш, так він і попливе”, – говорили у відомому мультфільмі. Назва блогу повинна запам’ятовуватися, бути оригінальною, але в той же час інформативною. Добре виглядають короткі назви (Apple,Tesla, Gucci), також називають блог власним ім’ям.

Заробіток в YouTube: як розбагатіти в інтернеті
Спочатку продумують назву, тематику і дизайн відеоблогу на YouTube

При оформленні блогу, обов’язково заповнюють усі поля, особливу увагу приділяючи графі “Про канал”. Тут треба грамотно розповісти, хто ви і чому саме цей блог кращий у конкретній тематиці. Корисно також розмістити посилання на профілі в соціальних мережах, тоді контакт із аудиторією буде постійний.

Не можна забувати про таку річ, як графічний дизайн блогу. Він повинен бути яскравим, барвистим. Зробити банер реально самому або розщедритися, і замовити дизайн у професіоналів. Картинка повинна гармоніювати з тематикою блогу.

Яким має бути відеоблогер

Відеоблогер – центральна фігура на YouTube-каналі, а значить, при бажанні стати популярним блогером, треба попрацювати над собою. Щоб зрозуміти, як ви виглядаєте в кадрі, варто записати невеликий фрагмент. Подобаєтеся собі? З першого разу бути розкутим, щирим і заливатися соловейком виходить далеко не у всіх. Тому рекомендується відкинути сором, а також постійно працювати над дикцією, мімікою, жестикуляцією.

Голос відеоблогера повинен бути впевненим, а мова чіткою, лише тоді з’являється харизматичність, що захопює та веде за собою натовпи людей. Працювати над промовою можна самостійно, промовляючи скоромовки або взяти кілька уроків у логопедів, фахівців із сценічної майстерності. До речі, останні також компетентні дати декілька порад, як поводити себе в кадрі, навчитися керувати мімікою.

Заробіток в YouTube: як розбагатіти в інтернеті
Відеоблогер повинен бути впевненим, охайним, із гарною дикцією

Зовнішній вигляд блогера відіграє важливу роль. Так, дівчатам треба бути охайними, краще виходити в ефір із макіяжем і зачіскою. Неохайний зовнішній вигляд блогера обов’язково помітять користувачі і обговорюватимуть це в подальшому.

Що потрібно починаючому блогеру: матеріально-технічна база

Щоб почати заробляти на відеоблозі на YouTube, необхідно виробляти якісний продукт. Тому будуть потрібні:

 • телефон із гарною камерою або відеокамера;
 • петличний мікрофон;
 • кілька мобільних світильників;
 • доступ в інтернет;
 • комп’ютер для монтажу.

Варто пам’ятати, що навіть створюючи мега-якісний контент, який тим не менш відзнято на дешевому обладнанні, втрачає свою привабливість для користувачів. Врятувати ситуацію може якісний монтаж. Треба придбати декілька програм, за допомогою яких монтують сцени для відеоконтенту (Premiere від Adobe  і Final Cut Pro для Mac OS, Sony Vegas Pro) або скористатися Windows Movie Maker.

Світло для відеоконтенту життєво необхідне. Правильно використовуючи лише мобільні світильники, блогер розставляє акценти, щось виділяє. Так, краще придбати декілька светоустановок.

Коли все перелічене готове, час подумати над сценарієм і декораціями. Ідея для сюжету може з’явитися раптово або щоденно крутитися в голові. Перед тим, як знімати, продумують кожну деталь, розподіляють ролі, зовнішній вигляд акторів, підбирають музичне оформлення. Навіть для двохвилинного ролика важливий посекундний сценарій. Сьогодні немає єдиної думки з приводу того, скільки триває ідеальний YouTube-ролик. Якийсь час тому популярними були 3-хвилинні відео, сьогодні це 10-15-хвилинні. Текст ролика варто вивчити на пам’ять або максимально точно знати, щоб згодом не запинатися, не використовувати слова-паразити: “еееее”, “мммм”, “от”, “значить” і інші. Це не сподобається підписникам.

Заробіток в YouTube: як розбагатіти в інтернеті
Щоб стати відеоблогером, необхідно подбати про матеріально-технічну базу

Детальніше варто зупинитися на музичному оформленні відео. Використовуйте те, що відкрито для доступу і не захищено авторським правом. YouTube активно бореться з незаконним використанням чужої праці і навіть може видалити файл із відеохостингу.

Коли відеоблогерство почне приносити гроші і скільки

Гроші до починаючого відеоблогера відразу річкою не попливуть. Може пройти довгий час, перш ніж ви заробите першу гривню і розкрутите свій блог. Досвідчені блогери радять щиро любити свою роботу, вірити у свої сили і клопітко тпрацювати. Не варто боятися критики: немає труднощів у того, хто нічого не робить.

Розкручений блог із великою кількістю пеідписників привертає увагу спонсорів і партнерів, що обов’язково монетизується.

Що робити для розкрутки відеоблогу на YouTube:

 • Викладати відеофайли не рідше одного разу на тиждень, але не перед святами або вихідними. Ідеальний час: 9.00-12.00, 21.00-23.00.
 • Підписатися на оновлення блогу, це допоможе не пропустити новинки.
 • Ставити популярні хештеги. Такий простий хід допомагає збільшувати кількість підписників. Якщо не знаєте з чого почати, скористайтесь Google Adwords. За допомогою сервісу дізнаєтесь, як часто те чи інше слово зустрічається в пошукових запитах користувачів. Не завадить вигадати фірмовий хештег.
 • Проводити конкурси, розіграші, вікторини, опитування, які відмінно налагоджують контакт із аудиторією.
 • Паралельно просувати особистий профіль у соцмережах Facebook, Instagram. Друзів звідти запрошують підписатися також і на YouTube-канал.
Заробіток в YouTube: як розбагатіти в інтернеті
Свій відеоблог на YouTube  можно монетизувати

Заробіток блогера залежить від кількості переглядів відео на YouTube. Наприклад, 100 тис. переглядів принесуть блогеру 50-150 доларів в день. Відповідно, в місяць можна заробити кілька тисяч доларів.

Джерело: Народна Правда