Лідер партії Зеленського пообіцяв порушувати закон про мову: скандальна заява

Ірина Геращенко зробила зауваження Разумкову, що той розмовляє російською мовою, але той у відповідь вільно перейшов на українську

Лідер партії Зеленського пообіцяв порушувати закон про мову: скандальна заява
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Глава партії “Слуга народу” Дмитро Разумков заявив, що продовжить використовувати російську мову в публічних виступах, щоб ні у кого не виникало бажання захищати його від “утисків”.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву він зробив в ефірі “Свободи слова” на ICTV.

Loading...

Цікаво, що один з гостей студії – Ірина Геращенко – зробила зауваження Разумкову, що той говорить російською мовою. У відповідь на це голова партії “Слуга народу” вільно перейшов на українську. Однак політик заявив, що не вважає, що українська мова на сьогодні є головне проблемою суспільства.

“Звичайно, захищати і розвивати державну мову треба. Але, я вважаю, не тими механізмами та пропозиціями, які використовували представники попередньої команди. Я вважаю, що мовне питання – важливе, але якщо ми говоримо про популяризацію мови, треба було йти шляхом створення умов для того, щоб сьогодні більш широко використовувалася державна мова. Це не було зроблено, ми пішли методом батога”, – підкреслив Разумков.

Він також додав:

“Поки в нас є окуповані території на сході, поки в нас є анексований Крим, використовую в ефірах російську мову, щоб ні у кого не виникло бажання мене захистити, у мене все нормально, як у людини, що говорить російською”.

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада України прийняла закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Закон про мову змінює мовну політику та умови її реалізації в Україні. Українською мовою повинні говорити не тільки в державному секторі, але і в публічному просторі та сфері обслуговування.

Володимир Зеленський наголошував, що Україна повинна подолати корупцію, російську агресію і масову еміграцію, а також приймати рішення, які консолідують суспільство. Президент не виключав, що мовний закон може стати причиною серйозних розбіжностей.

Представник команди Володимира Зеленського Святослав Юраш називав закон «Про функціонування української мови як державної» батогом, який може нашкодити українізації.

16 травня «Закон про забезпечення функціонування української мови як державної» опубліковано в офіційному виданні «Голос України». За винятком окремих положень,  документ набуде чинності через два місяці після публікації.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...