Нідерландські спеціалісти реставруватимуть картину Рембрандта в режимі онлайн

Картину розміром 3,79 х 4,53 м і вагою 337 кг вперше з 2013 року зняли зі стіни

Нідерландські спеціалісти реставруватимуть картину Рембрандта в режимі онлайн
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Рейксмузеум в Амстердамі стартувала масштабна операція “Нічний дозор” – протягом десяти місяців 12 фахівців будуть реставрувати однойменну картину Рембрандта.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Укрінформ.

Директор музею Тако Діббітс каже, що реставрація картини Рембрандта “Нічний дозор” стане найграндіознішим і “найбільшим проектом з дослідження та консервації в історії музею”.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Operation Night Watch has started! Join the exclusive Q&A with experts Katrien Keune & Susan Smelt, 5 pm CET live on @rijksmuseum Instagram account. Questions? Leave them in the comments. #operationnightwatch

Публикация от Operation Night Watch (@operation.nightwatch)

Цікаво, що за всім процесом можна буде спостерігати. Відвідувачі музею стежитимуть за роботою реставраторів, оскільки весь процес проходитиме у прозорій кімнаті. Крім того, в Instagram через онлайн-чат можна задавати питання, щоб детальніше дізнатися про дослідження та реставрацію.

Експерти нагадують, що остання реставрація картини Рембрандта “Нічний дозор” зайняла майже 40 років, її приводили в порядок після того, як один з відвідувачів напав на неї з ножем.

Як відомо, “Нічний дозор” був написаний в 1642 році. Оригінальна назва картини “Виступ стрілкової роти капітана Франса Баннінга Кока і лейтенанта Віллема ван Рейтенбюрга”, перейменували її на “Нічний дозор” в XIX столітті.

Нагадаємо, картина Бенксі, за яку на аукціоні Sotheby’s  віддали 1,4 мільйона доларів, самознищилася одразу після продажу на очах у приголомшених людей.

Також повідомлялося, що в США несподівано знайшлася картина відомого американського експресіоніста Джексона Поллока. Вона довгий час пролежала в гаражі пенсіонера.

Джерело: Народна Правда