Суд відправив киянина за ґрати за сепаратизм, але умовно

Уродженець республіки Комі репоста сепаратистські публікації в 2014 році

Суд відправив киянина за ґрати за сепаратизм, але умовно
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Дарницький районний суд Києва виніс умовний вирок жителю столиці за заклик у соціальних мережах підписати петицію в підтримку анексії Криму Росією.

Про це повідомляється у вироку суду, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Стало відомо, що підсудний, Грунь Максим Васильович, який має громадянство України і мешкає в Києві, є уродженцем Республіки Комі (Росія). Обвинувачений засуджений до 5 років позбавлення волі умовно.

Чоловік звинувачується в розповсюдженні записів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни державного кордону України в соцмережах “Вконтакте” та Facebook в 2014 році.

Відзначається, що Грунь розмістив на “Стіні” у соцмережах репост посилання на онлайн-ресурс “OnlinePetition.Ru”.

За цим посиланням розміщена петиція до Президента РФ Володимира Путіна з проханням “визнати незалежність Криму і почати процес приєднання його до Росії “.

Чоловік також поширював записи з публічними закликами до захоплення державної влади у східних регіонах України.

Це репости записів групи “Антимайдан” із закликами обирати “народних губернаторів” у Донецькій та Луганській областях, затверджувати їх кандидатури у колишнього президента Віктора Януковича, а також ініціювати референдум про відокремлення від України.

19 квітня 2019 року Грунь уклав з прокуратурою угоду про визнання провини.

У червні суд затвердив угоду і призначив обвинуваченому узгоджений вирок – 5 років позбавлення волі зі звільненням від покарання з випробувальним терміном 2 роки.

Відомо, що це вже не перший в Україні вирок за публікації в соціальних мережах: раніше Луцький міський районний суд Волинської області засудив 64-річного жителя Волинської області до 3 років позбавлення волі умовно за сепаратистські публікації в російській соціальній мережі “Однокласники”.

Нагадаємо, що шостий апеляційний адміністративний суд підтвердив незаконність постанови Кабінету міністрів 2016 року, яке визначало порядок формування ціни на природний газ для потреб населення і теплокомуненерго.

Джерело: Народна Правда