Українцям пообіцяли здешевшання ліків: перші подробиці

Введено держрегулювання цін на медичні препарати

Українцям пообіцяли здешевшання ліків: перші подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини

За останні п’ять років вартість ліків в Україні зросла в півтора – два рази, для здешевшання медикаментів з 1 липня введено державне регулювання цін на медичні препарати.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на napensii.

Loading...

З 1 липня Міністерство охорони здоров’я має регулювати ціни на найбільш затребувані препарати з Національного переліку основних лікарських засобів. Зараз в перелік входить 427 найменувань діючих речовин, 60 з яких дуже популярні (парацетамол, лідокаїн, преднізолон, вугілля активоване та ін.). У грошовому вираженні це близько 80% від загального обсягу закупівель.

Державний контроль вартості ліків орієнтуватиметься на вартість подібних ліків в країнах Центральної Європи і Балтії, де аналогічні ліки дешевші, ніж в Україні.

МОЗ має встановити граничні оптові відпускні ціни, та оприлюднити відповідний реєстр. Щокварталу міністерство повинно здійснювати моніторинг рівня цін на лікарські засоби і ступень їх доступності для населення. Щороку реєстр має оновлюватися.

Нагадаємо, раніше стало відомо, скільки грошей українці витратили на ліки у 2018 році – у середньому у аптеках “залишилося” $73 на людину, при чому ця сума має тенденцію до зростання, в 2016 році цей показник становив $54.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...