Норвежці забили на сполох через радіаційний фон затонулого підводного човна СРСР

Атомний підводний човен «Комсомолець» (К-278) затонув 7 квітня 1989 року

Норвежці забили на сполох через радіаційний фон затонулого підводного човна СРСР
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Норвегії біля затонулого радянського атомного підводного човна “Комсомолець”, який знаходиться на глибині приблизно в 1,7 тисячі метрів, зафіксували суттєве перевищення рівня радіації.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, телеканал TV2 повідомляє, що рівень радіації перевищено в 100 тисяч разів.

Смерть на “Лошарику”: що відомо про секретний російський човен АС-12, в якому задихнулися 14 моряків

Також повідомляється, що дослідники взяли проби з вентиляційного отвору поруч із реактором підводного човна. Незважаючи на такий рівень радіації, експерти заявляють, що загрози рибальству в Норвезькому морі немає.

Телеканал нагадує, що в 2007 році відбулася російська експедиція до затонулого підводного човна, яка також зафіксувала витік радіації.

Екскурс в історію:

Атомний підводний човен «Комсомолець» (К-278) затонув 7 квітня 1989 року при поверненні з третьої бойової служби. У результаті виникнення пожежі в двох суміжних відсіках були зруйновані системи цистерн головного баласту, далі сталося затоплення човна водою. У цей момент на борту К-278 перебував екіпаж у складі 69 осіб – 42 людини загинули, 27 — вдалося врятувати.

Як повідомлялося раніше, однією з причин трагедії на атомній глибоководній станції АС-31 (Лошарік) могло стати коротке замикання в одному з розподільчих щитів. Замикання в розподільчому щитку могло викликати загоряння обплетення кабелів або трансформаторного масла, а вентиляція далі рознесла дим по відсіках. Також імовірно, більшість гідронавтів в цей час як раз відпочивали. З цієї причини вони не встигли скористатися індивідуальними засобами захисту.

Джерело: Народна Правда