Вчені знайшли способи зниження рівня спеки в місті

Вчені з'ясували, що рослини, дерева і світловідбиваючі матеріали допоможуть боротися з екстремальною спекою в міських районах

Вчені знайшли способи зниження рівня спеки в місті
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Явище підвищення температури в районах з великим числом будівель і тротуарів відомо як ефект міського острова тепла. Попередні дослідження показують, що міські острова тепла пов’язані з високим рівнем забруднення та погіршення здоров’я, особливо у літніх людей, маленьких дітей і людей з низьким рівнем доходів.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Naked Science.

Loading...

Вчені з Університету Портленда знайшли кілька способів знизити відчуття високої температури в містах. Вони використовували комп’ютерне моделювання, щоб встановити температури повітря, які можуть виникати в тих чи інших районах міста в залежності від різних факторів.

Виявилося, температура падає, якщо в районі є рослинність, встановлені зелені дахи або для покрівлі та асфальту використані матеріали, що відображають тепло. Найбільші падіння температур були пов’язані з використанням відображаючих матеріалів і посадкою дерев.

Дослідники провели комп’ютерне моделювання Портленда, але ця програма може допомогти й іншим містам в боротьбі з їх островами тепла. За допомогою цього алгоритму вчені побудували карти міста, показують кожну земельну ділянку, рівень її забруднення, відсоток рослинного покриву і багато іншого.Вчені знайшли способи зниження рівня спеки в місті

Що робити, щоб врятуватися від спеки, як не отримати сонячний удар, і як діяти, якщо уберегтися від неї все ж таки не вийшло.

Як надати першу допомогу при сонячному ударі і опіках.

Джерело: Народна Правда
загрузка...