Верховна Рада ухвалила новий виборчий кодекс

Це була остання можливість ухвалити кодекс у цій каденції

Верховна Рада ухвалила новий виборчий кодекс
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Верховна Рада України ухвалила законопроект про новий виборчий кодекс.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, сьогодні, 11 липня під час засідання Верховна Рада України ухвалила законопроект №3112-1 про новий виборчий кодекс.

Новий виборчий кодекс передбачає введення пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміна виборчої системи на місцевих виборах.

Відзначимо, що проект виборчого кодексу, який передбачає відкриті списки і скасування «мажоритарки», прийняли в першому читанні ще в листопаді 2017 року. Але з тих пір справа так і не дійшла до другого читання – до документа подали безпрецедентну кількість поправок (майже 5000), які затягували його розгляд.

Це останній пленарний тиждень роботи парламенту, тож це була остання можливість ухвалити кодекс у цій каденції.

Після інавгурації президент Володимир Зеленський розпустив Верховну Раду і вніс свій проект кодексу до парламенту, який передбачає скасування мажоритарної системи, але зберігає закриті списки.

Депутати не включили цей проект до порядку денного. Після цього Зеленський видав указ про призначення дострокових виборів на 21 липня, що автоматично означає – вибори в Раду відбудуться за старою змішаною системою.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що заданими останнього опитування, на виборах 21 липня  48,5% респондентів готові підтримати партію “Слуга народу”, 14,1% – “Опозиційну платформу – За життя”, 9,2% – за “Європейську солідарність” і 6,2% – за “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”.

Джерело: Народна Правда
загрузка...