В Україні з’явиться нова медаль для Героїв війни: як вона виглядає

У Міноборони пропонують ввести нагороду за поранення

В Україні з’явиться нова медаль для Героїв війни: як вона виглядає
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні з’явиться військова медаль “За поранення” – вона стане першою після реформування системи відомчих нагород Міноборони.

Про це під час круглого столу в «АрмияИnform» заявив офіцер Головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення ЗС України майор Сергій Місюра.

“Наше управління впроваджує нову систему військової символіки. Перший ескіз – медаль за поранення «За жертву крові у боях за свободу України». Це аналог американської військової нагороди «Пурпурове серце». Нова нагорода успадковує дизайн і назву медалі, встановленої ще в 1980 році Президією УНР. Зараз нагорода на затвердженні в Офісі Президента України”, – зазначив майор Сергій Місюра.

Майор додав, що медаль – кругла, з тризубом, терновим вінком і перехрещеними мечами на аверсі.

У медалі “За жертву крові в боях за волю України” кількість поранень і ступінь їх тяжкості буде визначатися гілочками, які кріпляться на стрічці медалі і планці. Легкі поранення будуть позначатися білою або срібною гілкою. Важкі – золотою або жовтою.

Повідомляється, що кожній медалі буде присвоюватися індивідуальний ідентифікаційний номер.

В Україні з’явиться нова медаль для Героїв війни: як вона виглядає

Нагадаємо, 26 червня, у приміщенні Держбюро розслідувань відбувся брифінг з головою ДБР Романом Трубою щодо недавніх обшуків у посадових осіб Міністерства оборони України.

Раніше, Міністерство оборони України 20 червня за результатами тендеру замовило ТОВ «Авто-Регіон» автобуси на суму в 43,67 млн грн. До серпня поставлять 10 автобусів 2018-2019 року випуску на 36 пасажирів по 4,37 млн грн., а саме п’ять — моделі Еталон А08433 (Україна) і п’ять — моделі Otokar Sultan Mega (Туреччина).

Джерело: Народна Правда