Розслідування: молдавські чиновники відмивали єврокредити через Приватбанк

Більшість документів були знищені

Розслідування: молдавські чиновники відмивали єврокредити через Приватбанк
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда

Детективи американської компанії Kroll оприлюднили звіт про розслідування крадіжки грошей з молдавських банків.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє NM.

Loading...

У розпорядженні видання опинилися повні версії сторінок, які були зафарбовані в оприлюдненому варіанті другого звіту Kroll.

Згідно зі звітом, схема була надзвичайно проста. Всі рішення щодо надання кредитів приймалися виконавчим комітетом банку, очолюваним в той час Ілан Шором.

В основному це назви компаній «групи Шора», замішаних у крадіжці мільярда, а також назви банків. Багато з них вже не раз згадувалися в ЗМІ, інші — невідомі. Крім цього, стерті кілька таблиць з іменами російських і українських громадян, через рахунки яких виводили гроші.

Більшість стертої інформації стосується назв банків і компаній, які брали участь у схемі виведення і відмивання грошей.

На сторінці 81 цього звіту був зафарбований список компаній, чиї рахунки в Privatbank вважаються основним у відмиванні грошей. Всі вони зареєстровані в офшорних зонах. Серед них, наприклад, Zenit Management LP. Також там була стерта інформація про те, що детективи змогли простежити зв’язки Шора з цілою групою компаній, через які відмивались гроші.

Разом з цим виписки з рахунку латвійського банку Privatbank, які показують, кому і за що перекладала мільйони доларів одна з компанії групи Шора Margolux Construction, і як при цьому кошти, виведені з Молдови, змішували з іншими грішми.

Цілі сторінки даних в оприлюдненому варіанті Kroll 2 були зафарбовані там, де детективи приводили список компаній, чиї рахунки в Privatbank вважаються основними у схемі відмивання грошей. В таблиці вказані юридичні та комерційні адреси компаній, імена та країна походження їх власників. Останні, зазначимо, росіяни та українці.

Нагадаємо, проти українського олігарха Ігоря Коломойського відкрито провадження про стягнення з нього 4,86 млрд гривень за договорами поруки.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА  повідомляла, що ПриватБанк розкрив активи колишніх власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, яких банк звинувачує у відмиванні 470 мільярдів доларів через кіпрські компанії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...