В мережі з’явилось відео запуску російської ракети з Байконуру

Запуск наукової російської обсерваторії Спектр-РГ переносили два рази

В мережі з’явилось відео запуску російської ракети з Байконуру
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

З космодрому Байконур стартувала російська ракета “Протон-М”, яка виведе в космос обсерваторію “Спектр-РГ”.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Роскосмос в Twitter.

“З Байконуру в 15:30 здійснено пуск ракети-носія “Протон-М”. На орбіту буде виведено наукову російську обсерваторію “Спектр-РГ”, – наголошується в повідомленні.

Запуск “Спектр-РГ” переносили два рази — спочатку з 21 червня через неполадки з джерелом струму на самому телескопі, потім з 12 липня через зауваження до однієї з систем ракети-носія”, – повідомляє Медуза.

Безпосередня робота телескопа почнеться через три місяці, коли він досягне точки Лагранжа L2 в півтора мільйонах кілометрів від Землі. Передбачається, що “Спектр-РГ” буде працювати до 2025 року.

Основна мета місії “Спектр-РГ” – складання детальної карти неба в рентгенівському діапазоні. “Вчені розраховують побачити сотні тисяч скупчень галактик і мільярди чорних дір і нейтронних зірок – це дозволить краще зрозуміти еволюцію Всесвіту”, – наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, марсохід NASA Curiosity знайшов на Марсі докази можливого існування мікробів – велика кількість метану в повітрі Червоної планети.

Напередодні стало відомо, що глава NASA Джим Брайденстайн повторно відмовився відвідувати космодром Байконур, де 20 липня відбудеться запуск корабля «Союз МС-13».

Джерело: Народна Правда