Медики знайшли спосіб, як запобігти хворобі Альцгеймера

Вчені сподіваються, що за допомогою правильного раціону можна буде розробити методи лікування хвороби Альцгеймера

Медики знайшли спосіб, як запобігти хворобі Альцгеймера
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Американські вчені з’ясували, що гормон ситості, відомий під назвою холецистокінін, сприяє зменшенню ризику розвитку хвороби Альцгеймера – важкої форми деменції, що не піддається лікуванню і приводить до смерті.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляється в прес-релізі на EurekAlert!

Дослідники з Університету штату Айова проаналізували дані, отримані під час обстеження 287 чоловік в рамках проекту Alzheimer’s Disease Neuroimaging Initiative (ADNI). Холецистокінін був виявлений в тонкому кишечнику, де гормон ситості сприяє поглинанню жирів і білків, і гіпокампі – області мозку, яка бере участь у формуванні емоцій і процесі переходу короткочасної пам’яті в довготривалу.

Виявилося, що у тих, у кого рівень даного гормону був вищим, ризик розвитку помірного когнітивного порушення, що передує  хворобі Альцгеймера, знижується на 65 відсотків. При збільшенні вмісту потенційно токсичного для мозку тау-білка холецистокінін більше не впливав на порушення пам’яті.

Вчені планують вивчити, який саме раціон харчування сприяє підвищенню рівня гормону ситості в організмі людини. Це дозволить розробити методи лікування хвороби Альцгеймера або загальмувати її прогресування.

На даний момент цією формою деменції страждають більше 26 мільйонів осіб:  у пацієнтів відбувається втрата довготривалої пам’яті, виникають порушення мови і когнітивних функцій, в кінці кінців хворі втрачають здатність доглядати за собою.

Нагадаємо, неврологи назвали перші симптоми хвороби Альцгеймера, яка здебільшого зустрічається у людей після 50 років, проте часом її жертвами стають й молоді люди.  Інакше це захворювання нервової системи називається старечим недоумством – хворий втрачає пам’ять та елементарні навички.

Раніше вчені з Університету Британської Колумбії у Ванкувері (Канада) знайшли докази того, що хвороба Альцгеймера може бути заразною і передаватися при переливанні крові.

Джерело: Народна Правда
загрузка...