Міносвіти планує зробити обов’язковим володіння англійською для вступу на бакалаврат

Обов'язкове володіння англійською на рівні В1 для вступників на бакалаврат планують втілити в життя до 2023 року

Міносвіти планує зробити обов’язковим володіння англійською для вступу на бакалаврат
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Міністерстві освіти і науки України розповіли про намір зробити обов’язковим після бакалаврату ЗНО з іноземної мови. При вступі на магістратуру обов’язковим буде володіння англійською мовою на рівні В2, для його підтвердження необхідно скласти Єдиний вступний іспит (ЄВІ).

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні прес-служби МОН України.

За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, це відповідає новій Концепції розвитку англійської мови в університетах.

“Сьогодні зростає важливість знання англійської мови всіма фахівцями. Іколи ми дивимось на Україну, то з неангломовних країн Європи, яких є 32, ми за рівнем знання англійської мови перебуваємо на 28 місці з 32. Це свідчить про те, що ми дуже втрачаємо свій потенціал через те, що наші фахівці не знають англійської мови”, – сказала Лілія Гриневич.

Гриневич зазначила, що однією з основних проблем низького рівня володіння англійською мовою є те, що в університети вступають люди, що її не знають або рівень володіння низький. Тому вона пропонує зробити обов’язковим володіння англійською на рівні В1 для вступників на бакалавра. Усе це в планах втілити до 2023 року.

Як пояснила міністр, нижчий рівень володіння англійською не позбавить права на участь у конкурсі на вступ до університету, але до початку навчального року вступники повинні будуть пройти мовний іспит, який підтвердить рівень володіння В1.

Окрім того, при вступі на магістратуру обов’язковим буде володіння англійською мовою на рівні В2, для його підтвердження необхідно скласти Єдиний вступний іспит (ЄВІ).

Як відомо, розрізняють 6 рівнів володіння англійською мовою – початковий (А1), базовий (А2), середній (В1), вище середнього (В2), високий (С1), рівень носія мови (С2). Рівень В1 передбачає вміння вільно слухати радіо чи дивитися фільми мовою оригіналу без субтитрів, читати нескладні тексти та адаптовану літературу англійською, а також вести особисте чи ділове листування.

Нагадаємо, в Україні стартувала вступна кампанія 2019 року. З 1 липня абітурієнти можуть реєструвати електронні кабінети, через які з 10 по 22 число цього місяця можна буде подавати заяви до вузів. На бюджет в цьому році потраплять 182 600 осіб.

Джерело: Народна Правда