Як змінилися ціни в Україні: комуналка зростає в ціні, а одяг дешевшає

Вперше за останні 11 місяців в Україні трапилася дефляція

Як змінилися ціни в Україні: комуналка зростає в ціні, а одяг дешевшає
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Ціни в Україні дещо знизилися, але, на думку експертів, це ненадовго.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Держслужбу статистики, дефляція за червень у нашій державі склала піввідсотка.

Аналітики Нацбанку вже відзначили, що дефляція у нас трапилася вперше за останні 11 місяців. В результаті річна інфляція сповільнилася з 9,6% до 9%, в порівнянні з травнем.

Економісти кажуть, що дефляція вийшла арифметична – перш за все через різке здешевлення яєць і природного газу, і прогнозують її зростання в другому півріччі майже вдвічі.

Найбільший внесок у червневе зниження цін внесли курячі яйця (вони тепер коштують на 26% дешевше, порівняно з травнем) і овочі (-14,3%), як до речі, і має бути, з огляду на сезонність.

За словами експертів, подорожчання в кінці червня борщового набору статистика не врахувала, оскільки статистичні дані для розрахунків беруться на 25-е число кожного місяця, а ціни на картоплю і овочі через спеку пішли вгору пізніше.

Також дефляція вийшла рахунок зниження цін на газ (на 6,4% до травня, або на 30 коп./куб. м) і на 10,3% (85 коп./куб. м) з початку року, на одяг і взуття (-3%) і ще на низку позицій, які подешевшали менш ніж на 1%.

Найбільше подорожчали за останні півроку квитки на потяги (+26,7%), гаряча вода і опалення (+13,7%), водопостачання і каналізація (+8,4%).

Нагадаємо, раніше представник президента України у Кабінеті Міністрів Андрій Герус повідомив про значне зниження цін на газ у червні.

Джерело: Народна Правда
загрузка...