Які ліки в Україні підробляють найчастіше: озвучено список

Найчастіше виявляються фальшивими препарати, які в Україні продають без рецепта

Які ліки в Україні підробляють найчастіше: озвучено список
Автор Романова Марі в Наука/Правда про здоров'я

Лікарі відповіли на питання, які ліки підробляють найчастіше.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Med2, найчастіше виявляються фальшивими препарати, які в Україні продають без рецепта.

Loading...

Які ліки підробляють найчастіше

Експерти відзначають найчастіше це: антибіотики, гістамінові, протигрибкові та седативні засоби. Серед них найбільше підробляють парацетамол, анальгін, цитрамон і колдрекс. Шахраї замінюють діючу речовину дешевими і небезпечними домішками. Як правило, фальшиві ліки виготовляють з крейди, тальку, крохмалю, цукрової пудри, білої глини і навіть клею.

На жаль, підробляють як вітчизняні, так і іноземні препарати. Насторожити має занадто низька вартість препарату, неякісна упаковка медикаментів. Також можете вимагати у продавця сертифікат відповідності – відмова може свідчити про те, що препарати отримані від сумнівних виробників.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, скільки грошей українці витратили на ліки в 2018 році. В середньому в аптеках «залишилося» $73 на людину, при чому ця сума має тенденцію до зростання, в 2016 році цей показник становив $54.

Також повідомлялося про те, що з 1 липня Міністерство охорони здоров’я має регулювати ціни на найбільш затребувані ліки з Національного переліку основних лікарських засобів. Зараз у перелік входить 427 найменувань діючих речовин, 60 з яких дуже популярні (парацетамол, лідокаїн, преднізолон, активоване вугілля та ін). У грошовому вираженні це близько 80% від загального обсягу закупівель.

Джерело: Народна Правда
загрузка...