У Росії зламалася ракета, яку хотіли запустили у космос

Тріщину не змогли залатати з першого разу

У Росії зламалася ракета, яку хотіли запустили у космос
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

У Росії виникли серйозні проблеми, які ледь не зірвали запуск ракети-носія “Протон-М”, яка повинна була вивести в космос астрофізичної космічну обсерваторію “Спектр-РГ”.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише РИА Новости.

За даними видання, запуск ракети-носія “Протон-М”, який повинен був відбудуться в ніч на 13 липня, перенесли через тріщини в трубопроводі на другому щабелі. Раніше керівник прес-служби “Роскосмосу” Володимир Устименко зізнався, що причиною перенесення пуску стало “зниження тиску в баку другого щабелю  ракети-носія через негерметичність трубопроводу наддуву бака”.

Як відомо, 13 липня “Спектр-РГ” вивели на орбіту “Протоном-М” з розгінним блоком ДМ-03 з “Байконур”. При цьому старт відбувся лише з третьої спроби.

Цікаво, що тріщину також не змогли залатати з першого разу. Вперше її помітили в червні – після зняття ракети “Протон-М” зі стартового комплексу. Джерело видання відзначає, що фахівці пропонували терміново доставити літаком новий другий щабель, проте все-таки вирішили заварити тріщину на місці. У результаті в липні витік виявили рівно на тому ж місці.

Як повідомлялося раніше, в Роскосмосі приховали серйозні проблеми з поверненням екіпажу корабля «Союз МС-11». Після виконання маневру для сходу корабля з орбіти відмовив основний комплект паливних баків з магістралями і клапанами рухової установки.

Також повідомлялося, що Роскосмос переніс запуск двох апаратів до Місяця. Старт орбітального апарату «Місяць-26» (космічний апарат, який бере участь у російській місячній програмі) відбудеться не в 2022 році, а в 2023. Перенесли також і запуск посадкової станції — з 2023 на 2024 рік.

Джерело: Народна Правда