Під Єрусалимом знайшли селище часів неоліту

Вчені в Ізраїлі зробили сенсаційну історичну знахідку

Під Єрусалимом знайшли селище часів неоліту
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Археологи виявили під Єрусалимом одне з найбільших селищ епохи неоліту в світі.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на 9tv.

Loading...

Поселення, датоване 200 століттям до н. е. було виявлено в ході підготовчих робіт перед прокладанням нового в’їзду в столицю Ізраїлю, в районі Моци.

“Вперше ми знаходимо населений пункт, в якому 9 тисяч років тому жило не менше двох-трьох тисяч чоловік. Навіть у наш час така чисельність населення відповідає селищу міського типу”, — розповів керівник розкопок Кобі Варді.

Уточнюється, що будівлі в поселенні зводилися з каменю, а при обробці приміщень використовувалася штукатурка. Між будинками також були розташовані провулки. Археологи вважають, що це свідчить про стихійну забудову.

За словами археологів, всередині багатьох будівель виявлені древні поховання. “Людей ховали разом з речами, які повинні були служити власникам в потойбічному світі. Ці предмети свідчать про розвинені торгові зв’язки з далекими країнами”, — каже Варді.

Вчені також виявили в могилах вироби з анатолійського вулканічного скла, мушлі із Середземного і Червоного морів, кам’яні браслети майстерної роботи і намиста з раковин молюсків. Також були знайдені кремнієві знаряддя, серед яких – тисячі наконечників стріл, сокири і ножі.

Нагадаємо, при розкопках Старого міста Єрусалима археологи знайшли давній рів, датований XI століттям. Це в свою чергу свідчить про облогу міста хрестоносцями під проводом графа Раймунда Тулузького.

Також повідомлялося про те, що на Філіппінах археологи знайшли останки нового раніше невідомого виду людини, якого вчені вже назвали «людина лусонский» (Homo luzonensis).

Джерело: Народна Правда
загрузка...